REKLAMA
REKLAMA

PODKARPACIE: Nielegalnie produkowali i rozprowadzali środki wspomagające potencję! (video)

PODKARPACIE. Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego wspólnie z policjantami Komendy Wojewódzkiej w Rzeszowie dotarli do zorganizowanej grupy przestępczej, która zajmowała się nielegalną produkcją i rozprowadzaniem środków wspomagających potencję.

Policjanci zlikwidowali laboratorium chemiczne, zabezpieczyli w nim gotowe partie preparatów i maszyny służące do ich produkcji. Zatrzymane są dwie osoby, w tym podejrzany o kierowanie grupą.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej Policji na trop grupy, która nielegalnie produkowała i prowadziła dystrybucję nielegalnie wytworzonych preparatów wspomagających potencję, trafili w styczniu bieżącego roku. W Internecie pojawiły się wówczas oferty sprzedaży takich specyfików. W tej sprawie Prokuratura Rejonowa w Strzyżowie wszczęła śledztwo powierzając je do prowadzenia Zarządowi w Rzeszowie Centralnego Biura Śledczego.

Policjanci zlikwidowali laboratorium chemiczne  i zabezpieczyli w nim maszyny służące do produkcji różnego rodzaju preparatów. Zabezpieczyli też ok. 70 tysięcy tabletek i kapsułek oraz ok. 14 tysięcy buteleczek olejków.

Funkcjonariusze zatrzymali jednego z członków grupy w trakcie przygotowań do transakcji sprzedaży  środków w ilości 1800 tabletek.

Prokurator przedstawił mu zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, narażania na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia (to przestępstwa z kodeksu karnego) oraz produkcji i handlu szkodliwymi substancjami (zabrania tego ustawa o bezpieczeństwie żywności i żywienia) i złamania zapisów prawa farmaceutycznego (wprowadzanie do obrotu specyfików bez pozwolenia).

Wspomniane laboratorium mieściło się w prywatnym domu jednorodzinnym w jednej z podstrzyżowskich miejscowości. Oprócz tabletek, olejków i maszyn były w nim urządzenia do pakowania suplementów.

Z zabezpieczonych substancji chemicznych wyprodukować można było ok. 1,5 miliona tabletek. Podczas przeszukania i oględzin policjanci zabezpieczyli ponadto duże ilości niezidentyfikowanych jeszcze środków chemicznych, w tym substancję, która według ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii jest środkiem odurzającym.

W ostatnich dniach policjanci zatrzymali mężczyznę, któremu prokurator przedstawił zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, a także zarzuty narażania na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, produkcji i handlu szkodliwymi substancjami, złamania prawa farmaceutycznego oraz nielegalnego posiadania znacznych ilości substancji odurzających.

Ten podejrzany, na wniosek prokuratury, został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policja i prokuratura przewidują rozwój tej sprawy.

KWP

25-08-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)