REKLAMA
REKLAMA

Podpalacz bankomatów tymczasowo aresztowany

POWIAT SANOCKI. W piątek (7 bm.) sąd przychylił się do wniosku o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec mężczyzny który w ciągu trzech miesięcy dwukrotnie podpalił bankomat. Łączne straty wyceniono na ponad 90 tys. zł.

Do pierwszego podpalenia doszło w październiku w Besku przy ul. Podkarpackiej. Mężczyzna prawdopodobnie oblał bankomat benzyną i podpalił. Oprócz urządzenia zniszczył również elewację budynku. Uszkodzenia były na tyle duże, że bankomat musiał zostać wymieniony na nowy. Straty wyceniono na kwotę 50 tys. złotych.

Druga taka sytuacja miała miejsce 5 stycznia br. Nowy wymieniony już bankomat znów został podpalony. Mechanizm działania wyglądał identycznie. W tym wypadku straty oszacowano na około 37 tys. zł.

Jeszcze tego samego dnia policjanci zatrzymali 35-letniego mieszkańca powiatu krośnieńskiego, któremu udowodniono dokonanie tych dwóch podpaleń.

W piątek odbyła się rozprawa sądowa, na której podjęto decyzję o zastosowaniu wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięc.

KPP Sanok

10-01-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)