REKLAMA
REKLAMA

Policjanci odwiedzili przedszkolaków!

SANOK. Sanoccy policjanci odwiedzili przedszkolaków. Na  spotkaniu funkcjonariusze opowiadali dzieciom o swojej pracy. Mówili także o tym jak należy się zachować w określonych sytuacjach. Z grona przedszkolaków wyłoniono również nowych stróżów prawa.

Policjanci odwiedzili dzieci z Przedszkola nr 1 i nr 2 w Sanoku. Zostali tam zaproszeni przez grono pedagogiczne, aby opowiedzieć przedszkolakom na temat bezpieczeństwa .

Funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie na drodze, w domu, na podwórku oraz podczas zabawy. Były także scenki, podczas których  najmłodsi ćwiczyli odpowiednie zachowania w sytuacjach zagrożenia. Policjanci tłumaczyli jak zachowywać się wobec obcych osób oraz bezpańskich zwierząt. Mówili jak należy postępować, w razie zgubienia podczas zakupów. Była to także okazja do tego, aby opowiedzieć dzieciom na temat pracy policjanta oraz zaprezentować służbowe wyposażenie. Ponadto spośród przedszkolaków wyłoniono nowych stróżów prawa, których głównym zadaniem będzie czuwanie nad bezpieczeństwem w przedszkolu oraz dbanie o to, aby każde dziecko było wesołe.

Przedszkolaki były bardzo aktywne, bezbłędnie odpowiadały na zadawane pytania oraz chętnie uczestniczyli w scenkach. Na zakończenie funkcjonariusze rozdali dzieciom elementy odblaskowe i kolorowe naklejki Spongeboba.

Zarówno grono pedagogiczne, jak i dzieci były bardzo wdzięczne policjantom za przekazanie cennych informacji. Przedszkolaki pożegnały stróżów prawa odśpiewaniem piosenki. Ponadto funkcjonariuszki otrzymały pisemne podziękowanie oraz słodki upominek.

KPP SANOK

25-09-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:Tymczasowe wyłączenie komentarzy w związku z ciszą wyborczą