REKLAMA
REKLAMA

Policjanci z Leska uratowali życie 82-letniemu mężczyźnie

LESKO.Szybka interwencja, dobra współpraca i opanowanie policjantów sprawiły, że 82-letni staruszek, który zasłabł w poczekalni leskiej komendy Policji, odzyskał przytomność. W chwili obecnej stan mężczyzny jest stabilny. Pod opieką lekarzy przebywa w leskim szpitalu.


Starszy pan przyszedł do komendy około godziny 11 w sprawie urzędowej. Oficer dyżurny widząc, że mężczyzna czuje się słabo, pomógł mu wejść do poczekalni. Wtedy też dowiedział się, że 82-letni mieszkaniec Stefkowej do Leska przyjechał autobusem i z przystanku pieszo doszedł do komendy.

Zmęczonemu staruszkowi dyżurny podał szklankę czystej wody, a widząc, że jego stan się pogarsza, wezwał pogotowie ratunkowe. Podczas oczekiwania na przyjazd karetki starszy pan upadł na podłogę.

Dyżurny i przechodząca obok poczekalni policjantka widząc, że mężczyzna nie oddycha, podjęli reanimację. W międzyczasie do akcji przyłączył się funkcjonariusz, który zastąpił dyżurnego w prowadzeniu masażu serca.

Dzięki prowadzonym czynnościom sztucznego oddychania i masażu serca po kilku minutach mężczyzna zaczął samodzielnie oddychać, a następnie  został przekazany w ręce ratowników medycznych, którzy zabrali go do szpitala.

KPP LESKO

03-10-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)