REKLAMA
REKLAMA

Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego odznaczył sanoczan!

SANOK. Z okazji 90-lecia istnienia, Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego przyznał Złote i Srebrne Odznaki najbardziej zasłużonym dla Związku sanockim: samorządowcom, działaczom sportowym, trenerom i sędziom. Uroczystość wręczenia, której gospodarzem był Burmistrz Sanoka, odbyła się w sobotę, 14 maja w Urzędzie Miasta w Sanoku.

– Sanoczanie, odznaczeni przez PZŁS, zostali wyróżnieni za całokształt pracy na rzecz łyżwiarstwa szybkiego w regionie, kraju i za granicą. Są to osoby związane z tym sportem i działające na rzecz jego rozwoju – mówił Romuald Kaszubowicz, wiceprezes Podkarpackiego Okręgowego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego i Wrotkarstwa. – Jednocześnie pragnę podziękować Burmistrzowi Sanoka i jego zastępcom za współpracę ze środowiskiem łyżwiarskim, wspieranie sanockich zawodników i klubów – dodawał.

Złote i Srebrne Odznaki, które podczas uroczystości wręczali: Kazimierz Kowalczyk – Prezes PZŁS, Wojciech Blecharczyk – Burmistrz Sanoka i Romuald Kaszubowicz – Przewodniczący Komisji Rewizyjnej PZŁS oraz Wiceprezes POZŁSiW, otrzymali:

ZŁOTE ODZNAKI:

Marian Kurasz – Wiceburmistrz Sanoka, który obok Złotej Odznaki otrzymał także od Ministra Sportu – Srebrną Odznakę „ Za Zasługi dla Sportu”,
Damian Delekta – Dyrektor MOSiR Sanoka,
Marian Struś – Redaktor Naczelny „Tygodnika Sanockiego”,
Bożena Rząsa – sędzia,
Piotr Krysiak – wielokrotny Mistrz Polski,
Wiesław Wilkosz – sędzia,
Jan Mazur – sędzia,
Marek Sawicki – sponsor,
Bronisław Świerczek – sędzia,
Jan Kmieciński– sędzia,
Zdzisław Ostrowski– sędzia, który dodatkowo otrzymał pamiątkowy medal PZŁS za długoletnie pełnienie funkcji sędziego łyżwiarskiego,

SREBRNE ODZNAKI:

Krystyna Kozimor– sędzia,
Małgorzata Kondyjowska – sędzia,
Małgorzata Baran – trener UKS MOSiR Sanok,
Piotr Tokarski – sędzia,
Gracjan Kozimor – sędzia,
Wojciech Rząsa – sędzia,
Grzegorz Mleczko – sędzia.

Po części oficjalnej Prezes Kazimierz Kowalczyk podsumował ostatni rok w polskim łyżwiarstwie. Podkreślił, że był to najlepszy czas w historii polskiego łyżwiarstwa (m.in.: brązowe medale na Olimpiadzie w Vancouver, medale na torze krótkim) i najlepszy sezon dla sanockiego łyżwiarstwa. Również Burmistrz Sanoka zapewnił, że Miasto, w miarę możliwości, nadal będzie wspierało tę dyscyplinę sportu.

17-05-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)