REKLAMA
REKLAMA

Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego odznaczył sanoczan!

SANOK. Z okazji 90-lecia istnienia, Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego przyznał Złote i Srebrne Odznaki najbardziej zasłużonym dla Związku sanockim: samorządowcom, działaczom sportowym, trenerom i sędziom. Uroczystość wręczenia, której gospodarzem był Burmistrz Sanoka, odbyła się w sobotę, 14 maja w Urzędzie Miasta w Sanoku.

– Sanoczanie, odznaczeni przez PZŁS, zostali wyróżnieni za całokształt pracy na rzecz łyżwiarstwa szybkiego w regionie, kraju i za granicą. Są to osoby związane z tym sportem i działające na rzecz jego rozwoju – mówił Romuald Kaszubowicz, wiceprezes Podkarpackiego Okręgowego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego i Wrotkarstwa. – Jednocześnie pragnę podziękować Burmistrzowi Sanoka i jego zastępcom za współpracę ze środowiskiem łyżwiarskim, wspieranie sanockich zawodników i klubów – dodawał.

Złote i Srebrne Odznaki, które podczas uroczystości wręczali: Kazimierz Kowalczyk – Prezes PZŁS, Wojciech Blecharczyk – Burmistrz Sanoka i Romuald Kaszubowicz – Przewodniczący Komisji Rewizyjnej PZŁS oraz Wiceprezes POZŁSiW, otrzymali:

ZŁOTE ODZNAKI:

Marian Kurasz – Wiceburmistrz Sanoka, który obok Złotej Odznaki otrzymał także od Ministra Sportu – Srebrną Odznakę „ Za Zasługi dla Sportu”,
Damian Delekta – Dyrektor MOSiR Sanoka,
Marian Struś – Redaktor Naczelny „Tygodnika Sanockiego”,
Bożena Rząsa – sędzia,
Piotr Krysiak – wielokrotny Mistrz Polski,
Wiesław Wilkosz – sędzia,
Jan Mazur – sędzia,
Marek Sawicki – sponsor,
Bronisław Świerczek – sędzia,
Jan Kmieciński– sędzia,
Zdzisław Ostrowski– sędzia, który dodatkowo otrzymał pamiątkowy medal PZŁS za długoletnie pełnienie funkcji sędziego łyżwiarskiego,

SREBRNE ODZNAKI:

Krystyna Kozimor– sędzia,
Małgorzata Kondyjowska – sędzia,
Małgorzata Baran – trener UKS MOSiR Sanok,
Piotr Tokarski – sędzia,
Gracjan Kozimor – sędzia,
Wojciech Rząsa – sędzia,
Grzegorz Mleczko – sędzia.

Po części oficjalnej Prezes Kazimierz Kowalczyk podsumował ostatni rok w polskim łyżwiarstwie. Podkreślił, że był to najlepszy czas w historii polskiego łyżwiarstwa (m.in.: brązowe medale na Olimpiadzie w Vancouver, medale na torze krótkim) i najlepszy sezon dla sanockiego łyżwiarstwa. Również Burmistrz Sanoka zapewnił, że Miasto, w miarę możliwości, nadal będzie wspierało tę dyscyplinę sportu.

17-05-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)