REKLAMA
REKLAMA

POWIAT SANOCKI: Zdarzenia drogowe z udziałem nietrzeźwych kierowców

POWIAT SANOCKI. W ostatnim czasie sanocka Policja odnotowała cztery kolizje drogowe z udziałem nietrzeźwych kierujących. Sprawcy tych zdarzeń wkrótce poniosą odpowiedzialność za popełnione przestępstwa i wykroczenia przed sądem.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Sanoku podejmowali interwencje wobec nietrzeźwych sprawców zdarzeń drogowych.

W miniony piątek policjanci otrzymali informację, że na ulicy Lwowskiej w Sanoku, bus wjechał w prywatne ogrodzenie. Na miejscu okazało się, że sprawcą tego zdarzenia jest 43-letni mieszkaniec Sanoka, który kierując samochodem marki Ford Transit nie zapanował nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie. Mężczyzna był nietrzeźwy. Badanie wykazało u niego ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie.

W niedziele, tuż po północy, policjanci ujawnili kolejną osobę, która prowadziła pojazd „ na podwójnym gazie”. Tym razem 41-letni mieszkaniec Zarszyna kierował samochodem marki Daewoo mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto mężczyzna na ulicy Rymanowskiej w Sanoku nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo poruszającemu się pojazdowi marki Nissan doprowadzając do kolizji drogowej.

W nocy z niedzieli na poniedziałek policjanci otrzymali informację o uszkodzeniu ogrodzenia na ulicy Lipińskiego w Sanoku. Na miejscu okazało się, że 23-letni mieszkaniec Sanoka nie zapanował nad samochodem marki Fiat i uderzył w metalowy słup oddzielający jezdnie od chodnika. Mężczyzna był pijany, w organizmie miał ponad 2,5 promila. Ponadto okazało się, że poruszał się autem swojej znajomej, która dała mu kluczyki jedynie po to, aby mógł zabrać z pojazdu papierosy.

Wczoraj natomiast policjanci podejmowali interwencje wobec 54-letniego mieszkańca Zagórza, który volkswagenem w miejscowości Zahutyń wjechał do rowu. W chwili zdarzenia był nietrzeźwy miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Zgodnie z przepisami art. 178a kodeksu karnego za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, natomiast w przypadku innego pojazdu grozi kara pozbawienia wolności do roku.

05-07-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)