REKLAMA
REKLAMA

Prawie 2 mln na drogi!

SANOK. Powiat Sanocki otrzymał dotację w wysokości 1 mln 950 tys zł na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Promesę z rąk ministra MSWiA Jerzego Millera i wojewody podkarpackiej Małgorzaty Chomycz odebrał dzisiaj w Rzeszowie starosta sanocki Sebastian Niżnik.

– To dla nas niezwykle dobra informacja. Mamy ogromne potrzeby w zakresie remontów dróg i mostów, dlatego te pieniądze bardzo nam się przydadzą. Będziemy za nie mogli zrealizować najpilniejsze inwestycje – cieszy się starosta Sebastian Niżnik.

Wiadomo już, że za otrzymane pieniądze zrealizowane zostaną trzy inwestycje. Dokończone będą prace przy wzmacnianiu brzegu na Osławie w miejscowości Mokre, wyremontowana zostanie ulica Chrobrego (w kierunku Lisznej) oraz droga w Rakowej w gminie Tyrawa Wołoska. Ta ostatnia inwestycja szczególnie cieszy Jana Chowańca, członka zarządu powiatu sanockiego odpowiedzialnego za inwestycje, a jednocześnie radnego z tej gminy.

– Bardzo dobrze, że powiat dostrzegł potrzeby naszej gminy i pieniądze z promesy przeznaczy na naprawę tego 2.5 kilometrowego odcinka. Wreszcie mieszkańcy Rakowej będą mogli się przemieszczać w cywilizowanych warunkach. Fatalny stan drogi jaki jest tam w tej chwili utrudnia poruszanie się szczególnie dzieciom korzystającym z miejscowej szkoły. Bardzo się cieszę, że w końcu się to zmieni – mówi Jan Chowaniec.

Na zdjęciu od lewej: Wojewoda Podkarpacka Małgorzata Chomycz, minister MSWiA Jerzy Miller, marszałek województwa Mirosław Karapyta.

Podkarpacie jest siódmym województwem, które otrzymało promesy ministra. Łącznie do 129 samorządów z naszego województwa trafiło 86,4 mln zł.

28-02-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)