REKLAMA
REKLAMA

Reaguję – Bezpieczniej się czuję

SANOK. Co robić aby nie stać się ofiarą przestępstwa? Jakie niebezpieczeństwa czyhają na osoby w starszym wieku? Jak należy zachować się w sytuacji zagrożenia? W jaki sposób można złożyć zawiadomienie o przestępstwie? Na te i wiele innych pytań odpowiadali wczoraj sanoccy policjanci podczas zorganizowanego spotkania.

Komenda Powiatowa Policji w Sanoku od maja 2010 roku prowadzi program prewencyjny pn. „Reaguję- Bezpieczniej się czuję”. Głównym celem tego programu jest budzenie u społeczności lokalnej poczucia obowiązku zgłaszania organom ścigania informacji o przestępstwach i wykroczeniach, których są świadkami.

Wczoraj w ramach tego programu w budynku Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sanoku odbyło się spotkanie ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Seniorzy to najczęściej osoby miłe, sympatyczne i dobroduszne. Kierując się dobrocią serca pragną pomagać ludziom potrzebującym. Niestety takie cechy charakteru wykorzystują w swoich działaniach przestępcy.

st. sierż. Łukasz Sowiński omawia zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa

Dlatego też policjanci opowiadali osobom starszych o zagrożeniach , na które są szczególnie narażeni. Przekazali również informacje jakich sytuacji należy unikać, aby nie stać się ofiarą przestępstwa. Tłumaczyli im co mogą zrobić, aby nie zostać pokrzywdzonymi. Wyjaśnili sposoby działania przestępców w stosunku do osób starszych przekonywali ich do właściwych i bezpiecznych zachowań.

Ponadto spotkanie informacyjne zostało połączone z zajęciami praktycznymi z zakresu elementów samoobrony. Ćwiczenia te prowadził funkcjonariusz posiadający specjalne wyszkolenie.

Powyższe działania z pewnością przyczynią się do zwiększenia poczucia bezpieczeństwa osób starszych oraz zmniejszą ryzyko stania się ofiarą przestępstwa.

Spotkanie obywało się w milej atmosferze. Na zakończenie policjanci rozdali materiały profilaktyczno-informacyjne. Zapewniono również o kontynuacji realizacji zadań w ramach prowadzonego programu prewencyjnego.

KPP Sanok

15-04-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)