REKLAMA
REKLAMA

REKINY PRZEDSIĘBIORCZOŚCI Z „BUDOWLANKI” W FINALE

„Rekiny przedsiębiorczości”  to nowoczesny projekt edukacyjny dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, realizowany przez Fundację Edukacji Rynku Kapitałowego i współfinansowany przez Unię Europejską, na który składa się Szkolna Internetowa Gra Giełdowa oraz kurs e-learningowy o giełdzie i inwestowaniu.

To już 9 edycja tej gry. SIGG od praktycznej strony uczy młodych ludzi inwestowania na giełdzie oraz analizowania sytuacji na rynkach. Dzięki dostępowi do giełdowego systemu transakcyjnego zespoły uczestniczące w Grze mogą zainwestować wirtualne 100 000 zł w akcje spółek notowanych na warszawskim parkiecie oraz lokaty bankowe. Do ich dyspozycji jest także tzw. krótka sprzedaż, czyli strategia, która pozwala zarabiać również na spadkach kursów.

Laureatami konkursu jest 20 najlepszych zespołów. Zespół GEODETÓW  z „Budowlanki” w składzie: Jakub Skorus, Bartłomiej Milczanowski, Hubert Granatowski i  Grzegorz  Hędrzak pod opieką swojej nauczycielki przedsiębiorczości mgr Małgorzaty Lewek, osiągnął w okresie Gry zysk 19,33%, co pozwoliło uplasować się na 1 miejscu w woj. podkarpackimi i 11 miejscu w Polsce. Jeżeli wspomnimy, że w Grze brało udział 6157 zespołów z Polski i Litwy to niewątpliwie jest to duży sukces.

To już drugi sukces podopiecznych M. Lewek – w 2006 roku młodzież z tej szkoły zajęła 12 miejsce w kraju. Zwycięski  zespół wraz z opiekunem weźmie udział w Uroczystej Gali na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, gdzie zostaną wręczone nagrody i dyplomy.

Mirosław Prodziewicz

04-02-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)