REKLAMA
REKLAMA

Remonty na sanockich cmentarzach

SANOK. Urząd Miasta w Sanoku dba o wygląd miejskich cmentarzy. W tym roku na remonty i inwestycje cmentarne wydano prawie 160 tys. zł, z czego część pochodziła z dotacji z Urzędu Wojewódzkiego oraz Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa.

Dzięki temu na miejskich cmentarzach panował ład i porządek, nie tylko przez cały listopad, w którym znacznie częściej odwiedzamy groby bliskich, ale także przez pozostałą część roku.


Środki te pozwoliły na wymianę i uzupełnienie 463 m3 nawierzchni żwirowej, asfaltowej oraz brakujących obrzeży betonowych na najbardziej zniszczonych alejkach Cmentarza Centralnego, cmentarzy w dzielnicach Posada, Olchowce. Na Cmentarzu Południowym wykonano 243 m3 alejek żwirowych w sektorze grobów ziemnych oraz grobów murowanych.


Urząd Miasta pracami objął także mogiły wojenne. Na Cmentarzu Centralnym wyremontowano 2 nagrobki na mogiłach zbiorowych w kwaterze żołnierzy radzieckich, 110 nagrobków w kwaterze żołnierzy polskich, nagrobek lotnika Kazimierza Swoszowskiego oraz 4 mogiły poległych w pociągu pancernym pod Chyrowem.

Agnieszka Frączek

Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Sanoku

28-11-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)