REKLAMA
REKLAMA

Rocznik Sanocki – po raz dziesiąty

SANOK. Towarzystwo Przyjaciół Sanoka i Ziemi Sanockiej zaprasza na prezentację X tomu Rocznika Sanockiego, która odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sanoku, 17 października br. (poniedziałek), o godz. 18.

Tom pod redakcją Roberta Lipelta zawiera artykuły i rozprawy autorstwa Stanisława Sroki (Jan Grodek z Sanoka jako profesor i rektor Uniwersytetu Krakowskiego), Jarosława Serafina (Jan Herburt, kasztelan sanocki),  Piotra Kotowicza („Wampir” z ulicy Zamkowej 20 w Sanoku), Roberta Lipelta (Stosunki rolne w osiemnastowiecznym Sanoku w świetle metryki józefińskiej), Leszka Puchały (Początki gimnazjum w Sanoku. 60-letnie starania Sanoka o założenie państwowej szkoły średniej), Andrzeja Romaniaka (Sanocka Tarcza Legionów; Zapomniani rzeźbiarze: Stanisław i Stanisław Jan Piątkiewiczowie – szkic do portretu), Andrzeja Olejko (Działania wojenne armii słowackiej na ziemi sanockiej latem 1941 r.), Tomasza Chomiszczaka (Od gimnazjalnej stalówki do literackiego pióra. Segal i Pankowski: koledzy ze szkolnej ławy), Jolanty Mazur-Fedak (Gawęda o Jerzym Harasymowiczubardzie karpackim; Jan Szelc – człowiek i poeta. Wspomnienie), Marcina Smotera (Próby reaktywacji Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Sanoku w latach 1945-1949), Renaty Gadamskiej-Serafin (Tradycje sanockie Zygmunta Kaczkowskiego), Krystyny Chowaniec (Patron sanockiego harcerstwa – ksiądz harcmistrz Zdzisław Peszkowski), Wojciecha Dąbrowskiego (Pamiętnik od czasu wyjazdu z domu – pamiętnik autora pisany od września 1939 r. do lutego 1942 r., do druku przygotowany przez Wojciecha Wesołkina), Romana Daszyka (90 lat Polskiego Czerwonego Krzyża; 90 lat Towarzystwa Przyjaciół Dzieci), Wojciecha Wydrzyńskiego (20 lat Publicznych Służb Zatrudnienia w Sanoku).

10-10-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)