REKLAMA
REKLAMA

Rocznik Sanocki – po raz dziesiąty

SANOK. Towarzystwo Przyjaciół Sanoka i Ziemi Sanockiej zaprasza na prezentację X tomu Rocznika Sanockiego, która odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sanoku, 17 października br. (poniedziałek), o godz. 18.

Tom pod redakcją Roberta Lipelta zawiera artykuły i rozprawy autorstwa Stanisława Sroki (Jan Grodek z Sanoka jako profesor i rektor Uniwersytetu Krakowskiego), Jarosława Serafina (Jan Herburt, kasztelan sanocki),  Piotra Kotowicza („Wampir” z ulicy Zamkowej 20 w Sanoku), Roberta Lipelta (Stosunki rolne w osiemnastowiecznym Sanoku w świetle metryki józefińskiej), Leszka Puchały (Początki gimnazjum w Sanoku. 60-letnie starania Sanoka o założenie państwowej szkoły średniej), Andrzeja Romaniaka (Sanocka Tarcza Legionów; Zapomniani rzeźbiarze: Stanisław i Stanisław Jan Piątkiewiczowie – szkic do portretu), Andrzeja Olejko (Działania wojenne armii słowackiej na ziemi sanockiej latem 1941 r.), Tomasza Chomiszczaka (Od gimnazjalnej stalówki do literackiego pióra. Segal i Pankowski: koledzy ze szkolnej ławy), Jolanty Mazur-Fedak (Gawęda o Jerzym Harasymowiczubardzie karpackim; Jan Szelc – człowiek i poeta. Wspomnienie), Marcina Smotera (Próby reaktywacji Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Sanoku w latach 1945-1949), Renaty Gadamskiej-Serafin (Tradycje sanockie Zygmunta Kaczkowskiego), Krystyny Chowaniec (Patron sanockiego harcerstwa – ksiądz harcmistrz Zdzisław Peszkowski), Wojciecha Dąbrowskiego (Pamiętnik od czasu wyjazdu z domu – pamiętnik autora pisany od września 1939 r. do lutego 1942 r., do druku przygotowany przez Wojciecha Wesołkina), Romana Daszyka (90 lat Polskiego Czerwonego Krzyża; 90 lat Towarzystwa Przyjaciół Dzieci), Wojciecha Wydrzyńskiego (20 lat Publicznych Służb Zatrudnienia w Sanoku).

10-10-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)