REKLAMA
REKLAMA
Guardia

Roztańczone Pogranicze: powstanie Sali Tańca w Sanoku oraz modernizacja amfiteatru w Medzilaborcach (VIDEO, ZDJĘCIA)

SANOK. W Sanockim Domu Kultury, 17 czerwca odbył się finał taneczny podsumowujący projekt „Roztańczone Pogranicze. Modernizacja infrastruktury kulturowej w Sanoku i Medzilaborcach”.

Piątkowy finał taneczny zgromadził około 400 osób, które miały możliwość podziwiania występów zespołów tanecznych z Sanoka i Medzilaborec. Zespoły te brały udział w odbywających się w ramach projektu warsztatach tanecznych, podczas których poznawali tańce tradycyjne, charakterystyczne dla pogranicza i klasyczne

Zwieńczeniem warsztatów był piątkowy finał taneczny w Sanoku oraz będzie podobny finał w Medzilaborcach.

Niezaprzeczalnym dobrodziejstwem było powstanie Sali Tańca w Sanoku i modernizacja amfiteatru w Medzilaborcach. Sanocki obiekt jest salą kameralną na 150-170 osób, umiejscowioną przy SDK.

To ciekawe rozwiązanie architektoniczne powiązane z ciekawym wystrojem wnętrz. Sala jest skonstruowana na zasadzie pudła rezonansowego, do jej budowy zostały użyte specjalne materiały akustyczne. Obiekt posiada „pionierski sufit” falowany z drewna klejonego, zaprojektowany w kierunku otrzymania lepszego efektu akustycznego. Dodatkowo wyposażony jest w nowoczesny sprzęt nagłaśniający i oświetleniowy.

Sala będzie wykorzystywana nie tylko do zajęć tanecznych, ale także do innych celów, np. koncertów, przeglądów, małych form teatralnych, spotkań, lekcji baletowych itp.

Dla partnerów projektu zostało także zakupione 46 kompletów strojów tanecznych, dla sanoczan – góralskie, dla Słowaków – tamtejsze ludowe.

Działania te pozytywnie wpłynęły także na współpracę między władzami miast i mieszkańcami w celu wzmocnienia atrakcyjności obszaru pogranicza, wypromowania potencjału turystycznego obszaru, poznanie dorobku sąsiadów na obszarach przygranicznych.

Projekt współfinansowany przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska Republika Słowacka 2007 – 2013. Wartość projektu to ponad 1,8 mln euro, dofinansowanie unijne: ok. 1 mln 541 tys. euro, wkład własny: ok. 272 tys. euro.

Więcej o Sali Tańca:

<

21-06-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)