REKLAMA
REKLAMA

Rywalizowali z wiedzy na temat bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w ruchu drogowym

GMINA ZAGÓRZ / MOKRE. 28 kwietnia b.r. w Szkole Podstawowej w Mokrem przeprowadzono eliminacje gminne konkursu na temat bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w ruchu drogowym. Zajęcia odbyły się pod patronatem  Burmistrza Zagórza – głównego sponsora nagród oraz Komendanta Powiatowego Policji w Sanoku.

W konkursie uczestniczyły trzyosobowe drużyny uczniów ze szkół podstawowych oraz gimnazjów z terenu Miasta i Gminy Zagórz. Konkurs składał się z części teoretycznej czyli pisemnego testu sprawdzającego znajomość przepisów ruchu drogowego oraz części  praktycznej tj. przejazdu rowerem – sprawdzającego techniczne umiejętności uczniów.

W kategorii zespołowej szkół podstawowych miejsce pierwsze zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Porażu wyprzedzając reprezentantów SP w Łukowem i SP w Czaszynie. Wyróżnienia za udział w konkursie otrzymali uczniowie ze Szkół Podstawowych w: Mokrem, Zagórzu (SP nr 2) i Tarnawie Dolnej.

W eliminacjach zespołowych w kategorii gimnazjów triumfowali uczniowie z Gimnazjum w Tarnawie Dolnej,  pokonując drużyny Gimnazjum nr 2 i Gimnazjum nr 1 w Zagórzu.

Zdobywcy I miejsc w obu kategoriach będą reprezentować Gminę Zagórz w eliminacjach Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krośnie. W eliminacjach indywidualnych w kategorii szkół podstawowych najlepszymi okazali się: Dawid Kita (SP Poraż), Bartosz Kusiak (SP Łukowe) oraz Dawid Burian (SP Czaszyn).

Wśród gimnazjalistów najlepszą znajomością przepisów o ruchu drogowym wykazali się: Dawid Bańczak (Gimnazjum  Nr 1 w Zagórzu), Mateusz Malec i Jakub Grzyb (obaj z Gimnazjum w Tarnawie Dolnej).

Ważnym elementem podczas  konkursu było przeprowadzenie przez policjantów z ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sanoku pogadanki na temat bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w ruchu drogowym oraz wręczenie uczestnikom konkursu i uczniom Szkoły Podstawowej w Mokrem koszulek  i opasek odblaskowych przekazanych przez Komendanta Powiatowego Policji w Sanoku.

Kulminacyjnym punktem turnieju była ceremonia wręczenia nagród uczestnikom konkursu. Wzięli w niej udział m.in.: Ernest Nowak – Burmistrz Zagórza, Maria Biłas – Dyrektor Zespołu Obsługi Szkół, Bernadetta Hołowaty – Dyrektor SP w Mokrem oraz ks. Julian Felenczak – szkolny koordynator wychowania komunikacyjnego.

Na zakończenie gospodarz zagórskiej gminy pogratulował wszystkim uczestnikom konkursu dziękując jednocześnie nauczycielom i policjantom, którzy włączyli się w jego organizację.

05-05-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)