REKLAMA
REKLAMA

Sanocka „Sowa na gaju” w Lublinie…

SANOK/LUBLIN. Miasto Sanok zadebiutowało podczas tegorocznego XVIII Ogólnopolskiego Przeglądu Hejnałów Miejskich, który miał miejsce 15 sierpnia w Lublinie. Zaprezentowaliśmy hymn dzielnicy Posada „Sowa na gaju”, który odegrał uczeń sanockiej Szkoły Muzycznej – Damian Ciupa.

Obok młodego muzyka w przeglądzie miasto reprezentowali Adam Baszak i radny Piotr Lewandowski. To oni 2 lata temu przyczynili się do skomponowania hymnu przez Łukasza Wojewodę (na bazie ludowej piosenki „Sowa na gaju”) i nagrania go oraz zakupu urządzenia, które 3 razy dziennie odtwarza hymn z wieży byłego ratusza gminy Posada Olchowska.

Sanok był jednym z 28 miast prezentujących się w Lublinie i 1 z czterech debiutujących. Nasz hejnał, odgrywany z balkonu Urzędu Miejskiego w Lublinie, został ciepło przyjęty przez obecnych. Reprezentanci Sanoka otrzymali medal i urodzinowy proporczyk.

Imprezę poprzedził pochód ulicami Lublina pod pomnik Piłsudskiego, pod którym debiutanci złożyli wiązanki kwiatów i odegrali swoje hejnały. Po raz drugi odgrywali je podczas przeglądu. 

Agnieszka Frączek
Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Sanoku

18-08-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)