REKLAMA
REKLAMA

Sport bez granic – Młodzieżowy Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej

USTRZYKI DOLNE. Dnia 9 września 2011 r. o godzinie 16 w ramach obchodów otwarcia nowej hali sportowej przy ZSP nr 1 w Ustrzykach Dolnych, odbędzie się międzynarodowy młodzieżowy turniej piłki siatkowej Transcend Cup 2011.

 

Turniej jest wynikiem współpracy globalnego potentata z branży IT firmą Transcend, a lokalnym klubem sportowym UKS „Orlik” Ustrzyki Dolne.

W turnieju wezmą udział młodzieżowe sekcje klubów UKS „Orlik” Ustrzyki Dolne, „Sparta” Stary Sambor z Ukrainy, „Płomień” Snina ze Słowacji oraz „San” Lesko.

Transcend z siedzibą na Tajwanie jest producentem akcesoriów komputerowych takich jak dyski zewnętrzne, pendrive’y czy karty pamięci. Produkty tej marki można nabyć na całym świecie. Na pozór trudno można było się spodziewać, że tego typu korporacja, mogłaby zaangażować się w tak lokalne wydarzenie.

Jako firma o globalnym zasięgu, uważamy, że wsparcie lokalnych inicjatyw jest częścią naszej misji – mówi regionalny menedżer Transcenda na Europę Leslie Chen – Dotyczy to szczególnie takich wydarzeń jak turniej w Ustrzykach Dolnych, które leżą u styku granic trzech państw.

– Chcemy pokazać, że wartości związane ze sportową rywalizacją i aktywnym trybem życia nie znają żadnych limitów i warto je promować na całym świecie – dodaje Chen.

Prezes UKS „Orlik”, który jest gospodarzem turnieju, Andrzej Steciuk, nie ukrywa, że to duże wydarzenie dla klubu i młodych sportowców: – Każde wsparcie jest dla tych chłopaków ważne, szczególnie, jeżeli to dotyczy małych klubów i miejscowości jak nasze. Cieszymy się, że zostaliśmy zauważeni i to motywuje nasze środowisko do dalszych działań.

Dla wszystkich uczestników turnieju ufundowane zostaną nagrody rzeczowe oraz, tradycyjnie, puchary i dyplomy. Niespodzianki też nie ominą przybyłej na turniej publiczności. Wręczenie nagród odbędzie się podczas oficjalnych uroczystości otwarcia hali sportowej w Ustrzykach Dolnych w dniu 11 września o godz. 17 z udziałem zaproszonych gości, w tym prezydenta Lecha Wałęsy.

01-09-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)