Sukces piłkarek z Trepczy

TREPCZA/POWIAT SANOCKI. Dziewczęca drużyna piłki nożnej z Trepczy zajęła 3 miejsce w Wojewódzkim Finale II-go Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska. Zespół bez porażki wygrał eliminacje w Miejscu Piastowym, uległ dopiero w finale w Kolbuszowej.

Za osiągnięty sukces drużyna została nagrodzona przez władze Powiatu Sanockiego.

– Nasze dziewczyny zagrały bardzo dobrze, tym bardziej, że grały ze rywalkami starszymi od siebie. O dobrym poziomie świadczy też fakt, że Karolina Matuszek została najlepszą zawodniczką turnieju w grupie starszej – mówi trener Mariusz Sumara.

Również same zawodniczki są z siebie zadowolone. – Cały turniej oceniam dobrze, chociaż chwilami nie było łatwo. Część meczów była bardzo zacięta i zremisowaliśmy Aleksandra Kilar.

W piątek na Sali Herbowej Starosta Sanocki Sebastian Niżnik i Przewodniczący Powiatu Sanockiego Robert Pieszczoch wręczyli jedenastu zawodniczkom drobne upominki i dyplomy, za godne reprezentowanie powiatu na turnieju.

Na zdjęciu starosta Sebastian Niżnik (z lewej) Przewodniczący Rady Powiatu Robert Pieszczoch i jedna z nagradzanych zawodniczek. Na zdjęciu starosta Sebastian Niżnik (z lewej) Przewodniczący Rady Powiatu Robert Pieszczoch i jedna z nagradzanych zawodniczek.

Celem Turnieju Orlika jest promowanie wśród dzieci i młodzieży sportowej aktywności i zasad rywalizacji fair play, oraz aktywizacja lokalnych społeczności i zachęta do organizowania różnych działań sportowych na obiektach wybudowanych w ramach programu „Moje boisko – ORLIK 2012” .

Turniej Orlika przeznaczony jest dla drużyn piłkarskich dziewcząt i chłopców w kategoriach wiekowych 10 – 11 oraz 12 – 13 lat. W rozgrywkach mogą uczestniczyć reprezentacje szkół lub klas, drużyny Uczniowskich Klubów Sportowych, jak również tzw. „dzikie drużyny”.