REKLAMA
REKLAMA

Sukces sanockich akordeonistów w Mławie.

SANOK. Uczniowie klasy akordeonu Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st.  im. Wandy Kossakowej w Sanoku tradycyjnie rozpoczęli pięknym sukcesem nowy rok artystyczny.


Na odbywającym się w Mławie Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Akordeonowej II nagrodę w kategorii średnich szkół muzycznych zdobył Tomasz Mazur, uczeń klasy akordeonu Andrzeja Smolika. Tomasz, uczeń kl. V PSM II st. oraz maturzysta w II Liceum Ogólnokształcącego  robi systematyczne postępy – niedawno (w listopadzie) zajął III miejsce w Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Popradzie na Słowacji, ma również zaproszenia do studiowania w wielu uczelniach muzycznych.

Również świetny wynik – II lokatę w kategorii do lat 15-tu uzyskał Rafał Pałacki, uczeń Grzegorza Bednarczyka i Andrzeja Smolika. Jest to dla niego tym większy sukces, że dopiero drugi rok uczy się na akordeonie guzikowym.  Na zajęcia w szkole muzycznej dojeżdża z Tarnawy Górnej, gdzie mieszka i uczy się w Gimnazjum ( w Tarnawie Dolnej).

24-02-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)