REKLAMA
REKLAMA

Szkolenia z udzielania pierwszej pomocy dla uczniów sanockich szkół (ZDJĘCIA)

SANOK. 26 października br. w Sali Edukacyjnej Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Sanoku odbyło się szkolenie z udzielania pierwszej pomocy dla uczniów Szkoły Podstawowej Nr 2 w Sanoku.

Dzieci z klas czwartych uczyły się rozpoznawać i oceniać sytuacje zagrażające zdrowiu i życiu człowieka, prawidłowo powiadamiać służby ratunkowe oraz przyswajały sobie podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia zapoczątkował wykład i pokaz czynności ratunkowych, po którym dzieci miały okazję przećwiczyć na manekinach („fantomach”) pod okiem ratowników medycznych technikę wykonania masażu serca i sztucznego oddychania. Dodatkową atrakcją było oglądanie ambulansów medycznych i znajdującego się w nich sprzętu medycznego. Szkolenie spotkało się z dużym zainteresowaniem ze strony młodych uczestników. W najbliższych miesiącach zostaną przeprowadzone kolejne zajęcia edukacyjne dla uczniów klas V i VI.

Szkolenie przeprowadzili ratownicy medyczni Pogotowia Ratunkowego w Sanoku: Marcin Wojcieszak, Łukasz Gawroński, Maciej Łukaszewski, Rafał Mołek, Czesław Sołopatycz i Łukasz Zygmunt.

Nad organizacją spotkania czuwała pielęgniarka koordynująca mgr Beata Pieszczoch.

SP ZOZ Sanok

07-11-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)