REKLAMA

Uporządkowanie nazw ulic w Sanoku

SANOK. Osiem ulic w dzielnicy Dąbrówka w Sanoku otrzymało nowe nazwy. To efekt działań władz miasta Sanoka, mających na celu uporządkowanie nazewnictwa ulic miejskich.


Tereny okalające południową część ulicy Piastowskiej w Sanoku od prawie 30 lat rozwijają się żywiołowo. Przez ten czas powstało tam kilka bocznych ulic odchodzących od ulicy Piastowskiej, których przebieg przez wiele lat był trudny do przewidzenia. Znajduje się przy nich kilkadziesiąt domów, adresowo przyporządkowanych do ulicy Piastowskiej. Ze względu na brak możliwości nadawania tym posesjom kolejnych numerów, powstał chaos numeracyjny.

– Sytuacja ta dawno powinna zostać uregulowana, jednak ciągle odwlekano decyzję ze względu na konieczność przenumerowania wielu posesji. Uznałem, że taki stan rzeczy nie może trwać dłużej, gdyż wprowadza poważne komplikacje natury przestrzennej, przez co utrudnia funkcjonowanie miasta. Z tego powodu zdecydowałem się na nazwanie wszystkich bocznych ulic od ulicy Piastowskiej, a także uporządkowanie nazewnictwa w rejonie ulic Suchej, Mokrej, 1000 Lecia. Przyporządkowanie adresowe musi być jednoznaczne i oczywiste, gdyż jest podstawą kształtowania ładu przestrzennego – tłumaczy Ziemowit Borowczak, Zastępca Burmistrza Sanoka ds. Gospodarki Komunalnej i Architektury.

Proponując nazwy nowych ulic (zaczerpnięte od nazw regionów, co daje jeszcze dużą rezerwę nazewniczą) kierowano się tendencją do ujednolicenia, zróżnicowanego tematycznie nazewnictwa w południowej części dzielnicy Dąbrówka.

Ulica zlokalizowana pomiędzy 1000 Lecia i Piastowską, otrzymała nazwę Pomorska. Ulica Podlaska to ta umiejscowiona między Pomorską, a Mazowiecką, Mazurska leży w kierunku południowym od ul. Podlaskiej, zaś Mazowiecka, Małopolska i Kujawska w kierunku południowym od ul. Piastowskiej. Droga wewnętrzna zlokalizowana od ul. 1000 Lecia w kierunku południowym to ul. Śląska.

Usankcjonowano również przebieg ulic Mokrej (pomiędzy ulicą Pomorską i Piastowską), Piastowskiej (pomiędzy ul. Pomorską i gen. Leopolda Okulickiego) oraz Suchej (między ul. Piastowską i Podlaską).
Władze miasta Sanoka przygotowują w najbliższym czasie kolejne uporządkowania nazewnictwa w dzielnicach Olchowce, Posada i na osiedlu Biała Góra. Pierwszym tego przejawem było nadanie nazwy Międzybrodzka, ulicy w dzielnicy Wójtowstwo umiejscowionej między ul. Biała Góra, a granicą miasta w kierunku wsi Międzybrodzie.

Agnieszka Frączek
Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Sanoku

02-12-2011

Tagi: ,

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.