REKLAMA
REKLAMA

„W jedności siła” – Podkarpackie Juwenalia

PODKARPACIE. Urząd Marszałkowski w Rzeszowie przeznaczył 150 tysięcy złotych na rzecz organizacji Juwenaliów Podkarpackich, które odbędą się w dniach 11-14 mają 2011 roku. Jest to działanie pionierskie w skali Polski. W ubiegłym tygodniu doszło do spotkania przedstawicieli Samorządów Studenckich z całego województwa, na którym delegaci podjęli pierwsze ustalenia.

Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Sławomir Miklicz uważa, że: – Taka inicjatywa pozwoli stworzy nić współpracy pomiędzy ośrodkami akademickimi z całego Podkarpacia.

Również przedstawiciele środowisk studenckich do projektu podchodzą optymistycznie. Bartosz Strzelecki, (przewodniczący Samorządu Studenckiego WZ KUL w Stalowej Woli, współorganizator Juwenaliów Stalowowolskich) uważa, że takie działania z pewnością podniosą jakość Juwenaliów oraz uatrakcyjnią ich odbiór w opinii sponsorów oraz mediów. Natomiast Rafał Bodziak (przewodniczący Samorządu Studenckiego WSPiA w Rzeszowie, przedstawiciel rzeszowskiego środowiska akademickiego ds. Juwenaliów Podkarpackich) zwraca uwagę na istotę przedsięwzięcia, które przede wszystkich zjednoczy brać studencką z całego województwa.

Studenci w poszczególnych miastach, odbierając klucze od włodarzy, przejmowali przywództwo. Czy teraz zawładną województwem?

W opinii pomysłodawców niniejsze przedsięwzięcia ma służyć promocji regionu, a także szkolnictwa wyższego z terenu województwa podkarpackiego. Jednakże takie działanie ma tylko sens, jeżeli będzie ono miało charakter cykliczny oraz wykroczy poza schemat Juwenaliów, – wzbogacając kulturowo oraz artystycznie ofertę Dni Kultury Studenckiej. Warto dodać, że będzie to niezwykle trudne zadanie, bowiem w ubiegłym roku na Podkarpaciu wystąpiły prawdziwe gwiazdy polskiej sceny takie jak między innymi : Kult (Stalowa Wola), Coma, Strachy na Lachy (Rzeszów). Jednak organizatorzy są pełni zapału do pracy, który połączony ze studencką kreatywnością, z pewnością przyniesie wiele profitów.

M.B.
foto: archiwum

21-02-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)