REKLAMA
REKLAMA

W sanockiej bibliotece: „korespondent z Polszy”

SANOK. 25 stycznia br. (wtorek) na godz. 17 zapraszamy do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sanoku na wieczór autorski Jacka Hugo Badera – podróżnika i reportażysty Gazety Wyborczej, specjalizującego się w tematyce rosyjskiej.

– Spotkanie odbędzie się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy MBP, ale zapraszamy na nie wszystkich chętnych – mówi Joanna Kijowska, koordynatorka sanockiego DKK.

Będzie możliwość zakupu książek naszego gościa: bardzo szeroko komentowanej „Białej Gorączki” oraz nominowanej do Nike „W rajskiej dolinie wśród zielska” – obu w cenach promocyjnych. Spotkanie poprowadzi Alicja Wosik.

Jacek Hugo Bader – reporter Gazety Wyborczej. Uwielbia Rosję i byłe kraje Sojuza, w których w sumie spędził prawie cztery lata. Na rowerze pokonał całą Azję Środkową, pustynię Gobi, Chiny, Tybet, a jezioro Bajkał przepłynął kajakiem. W zimie 2007 roku samotnie odbył podróż samochodową z Moskwy do Władywostoku. Jechał ruskim łazikiem. Jest autorem książki „W rajskiej dolinie wśród zielska”, nominowanej do Nagrody Literackiej NIKE, i współautorem filmu dokumentalnego „Jacek Hugo-Bader. Korespondent z Polszy”. Dwukrotnie został uhonorowany nagrodą Grand Press (1999, 2003) i głównymi nagrodami Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

21-01-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)