REKLAMA
REKLAMA

W Sanoku powstanie Ośrodek Adopcyjny dla Zwierząt! (zdjęcia)

SANOK. 25 września na sanockim Rynku odbył się happening „Budujemy Ośrodek Adopcyjny dla Zwierząt”, którego organizatorem było Społeczne Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. Foto: Tomasz Sowa.

Głównym celem przedsięwzięcia była kwesta na rzecz Budowy Ośrodka Adopcyjnego dla Zwierząt, jaki powstanie już w najbliższym czasie nieopodal Domu Inwalidy Bezdomnego w Sanoku.

Będzie to niewielki ośrodek, maksymalnie z 10 boksami w których swoje miejsce znajdą bezpańskie, porzucone a także odebrane zwierzęta z miasta Sanoka, gminy Sanok a także według wstępnych ustaleń z Gminy Cisna – mówił jeden ze współorganizatorów imprezy.

Jednak dzięki zaangażowaniu w sprawę między innymi Urzędu Miasta Sanoka, SPGK, oraz Zespołu Szkół nr 4 ośrodek powstanie w krótkim, czasie natomiast koszty związane z jego powstaniem w znacznej części pokryją powyższe instytucje.

Niedzielna kwesta w pełni pomoże zaspokoić najpilniejsze potrzeby Ośrodka na długi okres czasu, ponieważ podczas akcji swoją deklaracje wsparcia działalności przyszłego „przytuliska” oferowali Wojciech Blecharczyk, burmistrz Miasta Sanoka oraz Mariusz Szmyd, wójt Gminy Sanok.

Cieszę się, że inicjatywa Społecznego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Sanoku spotkała się z pozytywną odpowiedzią burmistrza oraz wójta. Jednak równie bardzo cieszy fakt, że na sanockim Rynku w niedzielnę popołudnie pojawiło się blisko 200 psów, a dwójka znalazła nową rodzinę w której będzie mogła normalnie żyć –  mówiła Jolanta Tomasik, prezes Społecznego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

Happening rozpoczął się o godzinie 14.00, kiedy na sanockim Rynku zaprezentowały się dzieci z Przedszkoli nr 3 i 4. Fantastyczne występy taneczne młodych sanoczan spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem licznie wówczas zgromadzonej publiki.

Następnie na scenie pojawiły się solistki z I Liceum Ogólnokształcącego w Sanoku, a tuż po nich formacja smyczkowa Con Brio z repertuarem muzyki filmowej. Później na sanockim Rynku zapanowały bluesowe klimaty, – a to za sprawą sanockiej grupy Cewka Band.

Między czasie wyłoniono „Największego” oraz „Najmniejszego” psa Sanoka. Jednak wszyscy oczekiwali na wybór „PsiStar Ziemi Sanockiej 2011”. Do rywalizacji przystąpiły 23 psy, chociaż chętnych było znacznie więcej. Zwycięzcą zmagań został pies Berni, którego właścicielka Klaudia Rolnik nie kryła zadowolenia z werdyktu jury, w którego skład weszli: Maria Pospolitak, ojcowie franciszkanie oraz przewodniczący Rada Miasta Sanoka Jan Oklejewicz.

Po emocjach konkursowych na scenie pojawiły się zespoły Avariat Nato oraz Smola a Hrusky.

Reasumując na sanockim Rynku w niedzielne popołudnie organizatorzy przygotowali dla sanoczan liczne atrakcje między innymi: malowanie twarzy, pokazy paralotniarzy, służb mundurowych (Straży Granicznej, Straży Pożarnej oraz Policji), przejażdżki końmi huculskimi, strzelnicę, darmowe porady weterynaryjne, transakcję na których między innymi pojawiły się akcesoria dla zwierząt a także wyjątkowa papuga przekazana przez Roberta Pieszczocha przewodniczącego Rady  Powiatu Sanockiego oraz wiele innych niespodzianek.

Natomiast podczas akcji nie udało znaleźć się właściciela dla kija hokejowego przekazanego przez Przemysława Odrobnego bramkarza Ciarko PBS Bank Sanok, reprezentanta Polski. Jednak nic straconego już jutro podczas spotkania pomiędzy Podhalem Nowy Targ oraz Ciarko PBS Bank Sanok będzie można zabrać kij do domu. Proszę Państwa więc do Arena udajemy się z większym niż na co dzień zapasem gotówki w portfelach!

FOTO: TOMASZ SOWA

 

26-09-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)