REKLAMA
REKLAMA

W służbie społeczeństwu

SANOK. W Jednostce Ratowniczo Gaśniczej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sanoku pojawił się nowy pojazd. Ciężki – 3 osiowy samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu MAN (bo o nim mowa) to efekt przeprowadzonej w tut. Komendzie procedury przetargowej.

Ostateczne wprowadzenie samochodu do podziału bojowego nastąpi w styczniu tego roku po uprzednim przeszkoleniu załogi w zakresie jego obsługi.

Koszt zakupu nowego pojazdu, który został wyprodukowany przez kielecką firmę „STOLARCZYK” wyniósł  898 000,00 zł.

Cała inwestycja to wspólny wysiłek wielu instytucji i urzędów, dzięki którym dzisiaj można mówić o ogromnym sukcesie.

Inwestycja rozpoczęła się od złożenia w czerwcu 2010 r. pozytywnie ocenionego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie wniosku o przyznanie dotacji. W ślad za tym Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Sanoku otrzymała kwotę w wysokości 250 000,00 zł.

Podkarpacki Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie przeznaczył na ten cel 220 840,00 zł., natomiast Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej sfinansował zadanie w kwocie 150 tys. zł.

Ogromny wkład w realizację inwestycji  miały jednostki samorządu terytorialnego (tj. gminy:, Sanok, Besko, Komańcza, Zagórz oraz Starostwo Powiatowe w Sanoku). Uzyskane wsparcie ze strony samorządów pozwoliło zgromadzić 277 160,00 zł.

– W imieniu strażaków pełniących na co dzień służbę w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sanoku pragnę serdecznie podziękować wszystkim instytucjom, urzędom oraz osobom, których wsparcie i zaangażowanie umożliwiło doprowadzić do końca tak ważne zadanie – podkreśla bryg. Krzysztof Dżugan – Komendant Powiatowy PSP w Sanoku.

Nowy samochód zastąpi dotychczas eksploatowany pojazd na podwoziu Jelcz 014, który zostanie przekazany dla jednostki ochotniczej straży pożarnej z terenu naszego powiatu.

st. kpt. Grzegorz Oleniacz

18-01-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)