REKLAMA
REKLAMA

W służbie społeczeństwu

SANOK. W Jednostce Ratowniczo Gaśniczej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sanoku pojawił się nowy pojazd. Ciężki – 3 osiowy samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu MAN (bo o nim mowa) to efekt przeprowadzonej w tut. Komendzie procedury przetargowej.

Ostateczne wprowadzenie samochodu do podziału bojowego nastąpi w styczniu tego roku po uprzednim przeszkoleniu załogi w zakresie jego obsługi.

Koszt zakupu nowego pojazdu, który został wyprodukowany przez kielecką firmę „STOLARCZYK” wyniósł  898 000,00 zł.

Cała inwestycja to wspólny wysiłek wielu instytucji i urzędów, dzięki którym dzisiaj można mówić o ogromnym sukcesie.

Inwestycja rozpoczęła się od złożenia w czerwcu 2010 r. pozytywnie ocenionego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie wniosku o przyznanie dotacji. W ślad za tym Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Sanoku otrzymała kwotę w wysokości 250 000,00 zł.

Podkarpacki Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie przeznaczył na ten cel 220 840,00 zł., natomiast Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej sfinansował zadanie w kwocie 150 tys. zł.

Ogromny wkład w realizację inwestycji  miały jednostki samorządu terytorialnego (tj. gminy:, Sanok, Besko, Komańcza, Zagórz oraz Starostwo Powiatowe w Sanoku). Uzyskane wsparcie ze strony samorządów pozwoliło zgromadzić 277 160,00 zł.

– W imieniu strażaków pełniących na co dzień służbę w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sanoku pragnę serdecznie podziękować wszystkim instytucjom, urzędom oraz osobom, których wsparcie i zaangażowanie umożliwiło doprowadzić do końca tak ważne zadanie – podkreśla bryg. Krzysztof Dżugan – Komendant Powiatowy PSP w Sanoku.

Nowy samochód zastąpi dotychczas eksploatowany pojazd na podwoziu Jelcz 014, który zostanie przekazany dla jednostki ochotniczej straży pożarnej z terenu naszego powiatu.

st. kpt. Grzegorz Oleniacz

18-01-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)