REKLAMA
REKLAMA

Wandale uszkodzili samochód. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności

SANOK. Sanoccy policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy w minioną niedzielę uszkodzili samochód. Obydwaj byli pijani. Teraz za swoje wybryki odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Około godziny 19, dyżurny Policji został poinformowany o uszkodzeniu samochodu. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że gdy przejeżdżał przez most w miejscowości Dobra (powiat sanocki), zauważył grupkę młodych ludzi, którzy poruszali się całą szerokością drogi uniemożliwiając mu przejazd. Wówczas zgłaszający zwrócił im uwagę, lecz w odpowiedzi usłyszał wulgarne słowa. Poza tym jeden z mężczyzn rzucił butelką w pojazd wybijając szybę, a następnie wraz z inną osobą zaczął kopać po samochodzie powodując jego uszkodzenia. Pokrzywdzony wstępnie straty oszacował na około 2 tysięcy złotych.

W wyniku podjętych czynności policjanci ustalili sprawców wandalizmu. Zostali oni rozpoznani przez pokrzywdzonego. Okazali się nimi 19- oraz 18-letni mieszkańcy powiatu sanockiego. Obydwaj byli pijani. U starszego alkomat wskazał blisko 1,7 promila alkoholu w organizmie, natomiast młodszy miał prawie promil. Zostali zatrzymani w policyjnym areszcie do czasu wytrzeźwienia i uspokojenia się.

Młodzi mężczyźni wczoraj usłyszeli zarzuty uszkodzenia mienia. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi im kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP Sanok

07-06-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)