REKLAMA
REKLAMA

Wieczór rosyjskiej piosenki poetyckiej z Lechem Dyblikiem w roli głównej!

SANOK. 10 czerwca w salach Zamku Muzeum Historycznego w Sanoku, o godz. 18:00, odbędzie się wieczór rosyjskiej piosenki poetyckiej w wykonaniu Lecha Dyblika i Aleksieja Siemieniszczewa.

W repertuarze posłuchać będzie można piosenki poetyckie rosyjskich bardów, jak A. Wertyński, J. Wizbor, A. Rozenbaum, A. Galicz.

Wstęp wolny.

Lech Dyblik, urodzony w 1956 roku w Złocieńcu. Aktor teatru, filmu i teatru telewizji. Stworzył wyraziste drugoplanowe kreacje w filmach takich jak „Kroll”, „Ogniem i mieczem”, „Człowiek wózków”, „Wtorek” i „Zemsta”, „Dom zły”. Wystąpił także w serialach – „Boża podszewka”, „Sukces”, „Wiedźmin”…

Na stałe mieszka w Łodzi. Pasjonuje się poetycką piosenką rosyjską a także specyficznym i nieznanym w Polsce gatunkiem rosyjskiej muzyki – „szansonem” (tzw. muzyką bandycką).

Aleksiej Siemieniszczew, urodzony w 1959 roku w Odessie. Poeta, muzyk, pieśniarz, bard. A także Narodowy Artysta Domu Naukowca w Odessie. Barwna postać odeskiej sceny, znakomity gawędziarz i wykonawca wielu gatunków muzycznych w jednej osobie.

Członek zjawiskowego zespołu klezmerskiego „Maminy deti”. bard, ceniony w Rosji i na Ukrainie wykonawca  piosenki poetyckiej.

Katarzyna Winnicka

06-06-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)