REKLAMA
REKLAMA

Większych uchybień nie odnotowano

PODKARPACIE. Podkarpaccy policjanci podsumowali ponaddwutygodniową akcję „Bezpieczne Ferie 2011”. Sprawdzili niemal 18 tysięcy pojazdów, w tym 181 autobusów. Policjanci spotykali się z dziećmi i młodzieżą, by uświadamiać im zagrożenia i uczyć bezpiecznych zachowań.To było 17 dni intensywnej pracy na drogach i parkingach. Policjanci ruchu drogowego, wspierani przez policjantów prewencji a także funkcjonariuszy Straży Granicznej, strażników miejskich, inspektorów transportu drogowego i żołnierzy Żandarmerii Wojskowej dokładali starań, by zimowe ferie przebiegały spokojnie i bezpiecznie.

Policjanci skontrolowali w te 17 dni prawie 18 tysięcy pojazdów. Ujawnili 257 nietrzeźwych kierowców. Wykroczeniem, które najczęściej popełniali kierujący, było przekraczanie dozwolonej prędkości (1301 przypadków). Policjanci mieli uwagi do stanu technicznego niektórych pojazdów – najczęściej do sprawności hamulców, układu kierowniczego, opon i oświetlenia. Zatrzymali 1008 dowodów rejestracyjnych, nałożyli 3368 mandatów karnych, do sądów skierowali 365 wniosków o ukaranie, pouczyli 1747 kierowców.

Dokładnie skontrolowanych zostało 181 autobusów, poza kilkoma drobnymi, dającymi się usunąć na miejscu usterkami (przepalona żarówka) policjanci nie stwierdzali poważniejszych niesprawności.

Byliśmy nie tylko na drogach – policjanci odwiedzali zimowiska, ośrodki wypoczynkowe, spotykali się z dziećmi, które wypoczywały na Podkarpaciu.

KWP

04-02-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)