REKLAMA
REKLAMA

Rozpoczął się 37. Bieszczadzki Wyścig Górski. Zamknięta droga w kierunku Przemyśla

ZAŁUŻ/SANOK. Dzisiaj (10 bm.) punktualnie o godzinie 9.00, zawodnicy, którzy biorą udział w 37. Bieszczadzkim Wyścigu Górskim – GROSAR, przystąpili do I sesji treningowej. Rozpoczęło się tym samym, wielkie ściganie na trasie Załuż – Wujskie – Tyrawa Wołoska. W związku z wyścigiem droga krajowa nr 28 od Załuża w kierunku Przemyśla będzie zamknięta dziś i jutro od godz. 6.00 do godz. 20.00.

Na opublikowanej w środę liście zgłoszeń znalazły się 93 nazwiska kierowców posiadających polskie, słowackie oraz czeskie licencje. Na starcie zlokalizowanym w miejscowości Wujskie stawi się cała czołówka słowackich oraz polskich rozgrywek. Walkę o cenne punkty w słowackim czempionacie zapowiadają Andriej Krajci, Erich Achs, Martin Kois, Peter Jurena, oraz Igor Drotar, który pojawi się na trasie jedynie w niedzielę.

W klasyfikacji GSMP liczymy na walkę pomiędzy Mariuszem Stecem, Marcinem Bełtowskim, Olkiem Michałowskim oraz Andrzejem Szepieńcem. Warto również będzie zwrócić na zgłoszone do wyścigu samochody historyczne. Znalazły się tam m.in. 2 skody 130 RS, 2 saaby 96 oraz 3 fiaty 126 p oraz historyczna formuła MTX-2.

Również w piątek o godzinie 17:00 na obiektach stacji GROSAR w Sanoku rozpocznie się Piknik Motoryzacyjny, którego patronem został Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Krośnie. W trakcie imprezy przeprowadzone zostaną szkolenia z zakresu udzielania pomocy przedmedycznej przygotowane przez Hufiec ZHP Ziemi Sanockiej, Ratowników drogowych z Automobilklubu Małopolskiego oraz Auto Moto Klubu Limanowa. Zaprezentowany zostanie także samochód edukacyjny należący do KW Policji w Rzeszowie oraz symulator zderzeń czołowych przygotowany przez Instytut Transportu Samochodowego w Warszawie. Dodatkową atrakcją będzie prezentacja czołowych zawodników biorących udział w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski. Sponsor zawodów – Firma GROSAR dla wszystkich zawodników, członków zespołów oraz kibiców przygotowała dodatkowe wieczorne atrakcje. W restauracji OFF-ROAD znajdującej się przy stacji GROSAR w Sanoku w piątek i w sobotę zaplanowane zostały wspólne imprezy z muzyką taneczną.

Każdego dnia zawody składać będą się z 2 podjazdów treningowych oraz 2 podjazdów wyścigowych. Sobotnie podjazdy rozpoczną się o godzinie 9:00, natomiast niedzielny start zaplanowany został na godzinę 8:00. Wzorem słowackich wyścigów zawodnicy podczas podjazdów treningowych oraz pierwszego wyścigowego zostaną podzieleni na 2 grupy. Po ok. 45 zawodniku grupa, która wjechała na szczyt będzie sprowadzana i bezpośrednio po niej nastąpi start reszty stawki. Ostatni podjazd wyścigowy zarówno w sobotę jak i w niedziele nie będzie dzielony. Bezpośrednio po zakończeniu 2 podjazdu wyścigowego na scenie w rejonie startu zaplanowane zostały krótkie konferencje prasowe z najlepszymi zawodnikami oraz ceremonie rozdania nagród.

Organizator prosi wszystkich kibiców o wzorową dyscyplinę oraz o gorące przyjęcie wszystkich zawodników w szczególności gości ze Słowacji. Poruszanie po trasie wyścigu możliwe będzie tylko i wyłącznie po zakończeniu się podjazdów.

Rozpoczęcie podjazdu sygnalizowane będzie przez samochód PILOT 1, który będzie poruszał się po trasie z czerwona flagą. Zakończenie sygnalizowane będzie przejazdem samochodu z zieloną flagą. 37. Bieszczadzki Wyścig Górski – wspierają sanocka firma GROSAR – sieć stacji paliwowych na Podkarpaciu i w Małopolsce oraz firma Kredyty Chwilówki – sieć 160 placówek na terenie Polski oferująca szeroką gamę kredytów i pożyczek.

Od 9 września 2011r dostępna będzie na stacji paliw GROSAR oraz w Biurze LGD Dolina Sanu (ul. Kościuszki 23, I piętro pokój 102) broszura informacyjna dla uczestników imprezy „Odpocznij Aktywnie w Dolinie Sanu” zawierająca m.in. historię Bieszczadzkiego Wyścigu Górskiego, program tegorocznych zawodów oraz zasady bezpiecznego zachowania na trasie.

11 września 2011 Lokalna Grupa Działania Dolina Sanu na swoim stoisku promować będzie walory Gminy Sanok i Tyrawa Wołoska. Zainteresowanym udzielane będzie bezpłatne doradztwa dotyczące ubiegania się o dofinansowanie ze środków LEADER. Oprócz materiałów promocyjnych, publikacji i ulotek LGD zaprezentuje produkty lokalne z Doliny Sanu.

Program 37. Bieszczadzkiego Wyścigu Górskiego – GROSAR:
Piątek – 9 września 2011
12:30 – 19:30 Odbiór administracyjny – ARENA Sanok, ul. Królowej Bony 3
13:00 – 20:00 Badanie kontrolne BK-1– ARENA Sanok, ul. Królowej Bony 3
17:00 – 20:00 Piknik Motoryzacyjny – Stacja Paliw GROSAR – Sanok, ul. Mickiewicza 38

Sobota – 10 września 2011
06:00 Zamknięcie drogi
07:30 Publikacja listy startowej do podjazdów treningowych– Wujskie Tablica Ogłoszeń
09:00 1 podjazd treningowy GSMP, MSR
11:00 2 podjazd treningowy GSMP, MSR
12:30 Zgłaszanie zespołów sponsorskich dla 11 Rundy GSMP
13:30 Ceremonia otwarcia zawodów – Rejon Startu Wujskie
13:30 Publikacja listy startowej do podjazdów wyścigowych – Wujskie Tablica Ogłoszeń
14:00 1 podjazd wyścigowy GSMP, MSR,
16:00 2 podjazd wyścigowy GSMP, MSR,
18:30 Publikacja wyników końcowych prowizorycznych rund GSMP, MSR
18:30 Ceremonia wręczenia nagród za rundy GSMP i MSR – PARK MASZYN START
19:00 Publikacja wyników końcowych oficjalnych GSMP, MSR

Niedziela – 11 września 2011
06:00 Zamknięcie drogi
07:30 Publikacja listy startowej do podjazdów treningowych– Wujskie Tablica Ogłoszeń
08:00 1 podjazd treningowy GSMP, MSR
10:00 2 podjazd treningowy GSMP, MSR
11:30 Zgłaszanie zespołów sponsorskich dla 11 Rundy GSMP
12:30 Publikacja listy startowej do podjazdów wyścigowych – Wujskie Tablica Ogłoszeń
13:00 1 podjazd wyścigowy GSMP, MSR,
15:00 2 podjazd wyścigowy GSMP, MSR,
16:30 Publikacja wyników końcowych prowizorycznych rund GSMP, MSR
17:00 Publikacja wyników końcowych oficjalnych GSMP, MSR
17:30 Ceremonia wręczenia nagród za rundy GSMP i MSR – PARK MASZYN START

10-09-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)