REKLAMA
REKLAMA

Wiosenny Rajd Ekologa po parku miejskim!

SANOK. 21 marca wiąże się nieodłącznie z pierwszym dniem wiosny. Urząd Miasta Sanoka oraz Zespół Parków Krajobrazowych w Przemyślu zorganizował po raz kolejny „Wiosenny Rajd Ekologa”. W tym roku odbyła się jego piętnasta edycja.

Organizatorzy pomni doświadczeń z lat ubiegłych, gdy na szlakach i ścieżkach dydaktycznych królowało błoto, tym razem zabrali dzieci i młodzież do parku miejskiego. Wędrując alejkami, uczestnicy podziwiali stuletnie drzewa, cisy, drzewa pamiątkowe oraz budzącą się do życia roślinność runa. Niesamowitych wrażeń dostarczyły widoki z platformy oraz alejek w północnej części parku.

Podziwiano krajobrazy Gór Słonnych, Muzeum Budownictwa Ludowego, doliny Sanu oraz fragmenty Pogórza Dynowskiego. Uczniowie uczyli się także rozpoznawać ptaki, które były przywabiane za pomocą dyktafonu odtwarzającego ich głosy. Rolę przewodników pełnili tutaj Małgorzata Tarczyńska-Góra z Zespołu Parków Krajobrazowych w Przemyślu oraz Piotr Kutiak, pracownik Urzędu Miasta Sanoka. Spacer zakończył się ogniskiem.

Uczniowie brali udział w konkursach przyrodniczych, odpowiadając na pytania dotyczące flory i fauny Gór Słonnych. Trzeba bowiem wiedzieć że szata roślinna najniższego piętra roślinnego parku zbliżona jest składem gatunkowym do zboczy Gór Słonnych. Gości z Przemyśla zauroczył park oraz panujący w nim porządek. Uczniowie i nauczyciele szkół podstawowych z Trepczy i Sanoka oraz gimnazjaliści uczestniczący w rajdzie entuzjastycznie wyrażali się o przekazanej wiedzy, jak i organizacji rajdu.

21-03-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)