REKLAMA
REKLAMA

„Wójt zabrał szkołę”. Kres marzeń o szkole w Nowym Łupkowie

NOWY ŁUPKÓW/GMINA KOMAŃCZA. W Komańczy odbyła się dziś nadzwyczajna sesja rady gminy, podczas której decydowano o losie Szkoły Podstawowej w Nowym Łupkowie. W sprawę zaangażowała się wojewoda Małgorzata Chomycz. Rodzice walczą o utrzymanie 6-klasowej szkoły.Kilka miesięcy temu radni gminy podjęli uchwałę o przekształceniu placówki w filię. Wojewoda zaapelowała o kompromis, a tym kompromisem miało być utrzymanie szkoły w dotychczasowej strukturze do czasu aż szkołę przejmie stowarzyszenie założone przez rodziców.

Radni jednak podtrzymali podjętą wcześniej uchwałę. A to oznacza, że od 1 września szkoła w Nowym Łupkowie będzie trzyklasowa. Uczniowie klas 4,5,6 będą uczyć się w szkole w Komańczy. Radni zapowiedzieli, że jeśli stowarzyszenie dopełni wszystkich formalności, będzie mogło prowadzić placówkę od nowego roku szkolnego w 2012r.

Z nieoficjalnych informacji uzyskanych przez redakcje niewykluczone jest, że dzieci z Nowego Łupkowa od nowego roku szkolnego, trafią do szkół w sąsiednich gminach.

PUW

10-08-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)