REKLAMA
REKLAMA

Wstępna lista rankingowa zadań w ramach „schetynówek” została ogłoszona

PODKARPACIE. 60 wniosków wpłynęło do Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w ramach kolejnej edycji Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Powołana przez wojewodę podkarpackiego komisja zatwierdziła 50 wniosków, pozostałe nie zostały zaakceptowane ze względów formalnych i merytorycznych.

 

Szansę na dotację z budżetu państwa ma 15 zadań gminnych i 35 powiatowych. Ostateczne listy rankingowe wniosków wyłonionych do dofinansowania, po rozpatrzeniu zastrzeżeń, zostaną opublikowane 30 listopada br., a następnie przedstawione ministrowi spraw wewnętrznych i administracji do zatwierdzenia. Nowy etap „schetynówek” pod nazwą „Narodowy program przebudowy dróg lokalnych – Etap II. Bezpieczeństwo – Dostępność – Rozwój” będzie realizowany w latach 2012 – 2015.

Podobnie jak w latach ubiegłych, jednostki samorządu terytorialnego mogą ubiegać się o dofinansowanie z budżetu państwa prac w zakresie przebudowy, budowy lub remontów dróg powiatowych i gminnych.

Województwo podkarpackie na realizację programu w 2012r. otrzyma dotację z budżetu państwa w wysokości 12 mln 454 tys. zł. Natomiast w latach 2013-15 będzie to ponad 62 mln zł. Samorządy zainteresowane dotacją budżetową zobowiązane są przeznaczyć środki własne na planowaną inwestycję infrastrukturalną.

Finansowanie zadań drogowych w latach 2012–2015 będzie w następujących proporcjach: 30 proc. środki budżetowe i 70 proc. środki własne samorządów (gmin i powiatów).

PUW

28-10-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)