REKLAMA
REKLAMA

Wystawa malarstwa w Iwoniczu Zdroju z sanockim akcentem

IWONICZ ZDRÓJ. W dniu 23 lipca (sobota) o godzinie 17.oo w Galerii Pasaż w Iwoniczu Zdroju odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Aleksandry Ciepielowskiej-Tabisz oraz Josefa Ondusa zatytułowanej  „Dwa Światy”.

Aleksandra Ciepielowska-Tabisz, urodzona w Sanoku, wychowywała się w rodzinie o tradycjach malarskich. Jej ojciec Kazimierz był znanym sanockim malarzem zaprzyjaźnionym ze Zdzisławem Beksińskim, który często bywał w ich domu.

Pierwsze kroki artystyczne podjęła w 2007 r. na zajęciach w sanockim BWA. Obecnie uczy się malarstwa u artysty w prywatnej pracowni Zdzisława Twardowskiego oraz w Klubie Osiedlowym „Puchatek” u Krzysztofa Niedźwiedzkiego w Sanoku.

Artystka uprawia malarstwo sztalugowe, a do ulubionych motywów należą kwiaty, pejzaże i architektura. Twórczość jej pokazuje osobisty świat emocji oraz doznania i nastroje, które przenosi na swoje prace malarskie.

Aleksandra Ciepielowska-Tabisz uczestniczyła w międzynarodowych plenerach malarskich w Humenné na Słowacji oraz w Sanoku (ośrodek Camp Biała Góra). Brała też udział w czterech wystawach zbiorowych oraz w konkursie zorganizowanym przez Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie. Wystawa w Galerii Pasaż w Iwoniczu Zdroju  jest kolejną indywidualną prezentacją dorobku artystki.

 

Jozef Ondus słowacki artysta amator; urodzony w Presovie. Pasjonat malarstwa, przyjaciel Aleksandry Ciepielowskiej-Tabisz. Malarstwo traktuję jako sposobność przez którą, może realizować swoje marzenia.

21-07-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)