REKLAMA
REKLAMA

Wystawa malarstwa w Iwoniczu Zdroju z sanockim akcentem

IWONICZ ZDRÓJ. W dniu 23 lipca (sobota) o godzinie 17.oo w Galerii Pasaż w Iwoniczu Zdroju odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Aleksandry Ciepielowskiej-Tabisz oraz Josefa Ondusa zatytułowanej  „Dwa Światy”.

Aleksandra Ciepielowska-Tabisz, urodzona w Sanoku, wychowywała się w rodzinie o tradycjach malarskich. Jej ojciec Kazimierz był znanym sanockim malarzem zaprzyjaźnionym ze Zdzisławem Beksińskim, który często bywał w ich domu.

Pierwsze kroki artystyczne podjęła w 2007 r. na zajęciach w sanockim BWA. Obecnie uczy się malarstwa u artysty w prywatnej pracowni Zdzisława Twardowskiego oraz w Klubie Osiedlowym „Puchatek” u Krzysztofa Niedźwiedzkiego w Sanoku.

Artystka uprawia malarstwo sztalugowe, a do ulubionych motywów należą kwiaty, pejzaże i architektura. Twórczość jej pokazuje osobisty świat emocji oraz doznania i nastroje, które przenosi na swoje prace malarskie.

Aleksandra Ciepielowska-Tabisz uczestniczyła w międzynarodowych plenerach malarskich w Humenné na Słowacji oraz w Sanoku (ośrodek Camp Biała Góra). Brała też udział w czterech wystawach zbiorowych oraz w konkursie zorganizowanym przez Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie. Wystawa w Galerii Pasaż w Iwoniczu Zdroju  jest kolejną indywidualną prezentacją dorobku artystki.

 

Jozef Ondus słowacki artysta amator; urodzony w Presovie. Pasjonat malarstwa, przyjaciel Aleksandry Ciepielowskiej-Tabisz. Malarstwo traktuję jako sposobność przez którą, może realizować swoje marzenia.

21-07-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)