REKLAMA
REKLAMA

Wystawa twórców Gminy Komańcza

KOMAŃCZA. „Święci z Bieszczadu”,  to ekspozycja prac Mariana i Stanisława Bergerów ze Smolnika n/Osławą. Ich tematyka nawiązuje do bogatej tradycji materialnej i duchowej regionu, w którym mieszkają. W styczniu 2011 roku wystawa ta prezentowana  była w Galerii „Atelier” przy ul. Szerokiej 16 w Krakowie.

Wernisaż zgromadził bardzo liczne grono miłośników bieszczadzkich klimatów, sztuki, muzyki i poezji, a drewnianym dziełom towarzyszyły recytowane wiersze Jerzego Harasymowicza i wspaniała muzyka z płyt sanockiego zespołu Orkiestra Jednej Góry Matragona.

Organizatorem wystawy był Młodzieżowy Dom Kultury „Dom Harcerza” im. prof. A. Kamińskiego w Krakowie, przy współpracy Staromiejskiego Centrum Kultury Młodzieży. Dzięki uprzejmości Państwa Joanny i Mieczysława Czytajłów, mecenasów wystawy, możemy również w Komańczy, w Galerii Pod Kominkiem zaprezentować ekspozycję, która na krakowskich progach odniosła artystyczny sukces.

Wystawa ,, Święci z Bieszczadu”, stała się także okazją do zaprezentowania pięknych ikon, tworzonych przez panią Annę Halek z Czystogarbu. Dorobek tej artystki  nie jest jeszcze tak okazały jak Mariana i Stanisława Bergerów, jednak sposób traktowania sztuki jest odmienny. Urodzona w 1972 roku w Sanoku Anna Halek, dopiero trzy lata temu odkryła w sobie potrzebę tworzenia. Swoje prace wykonuje tradycyjnymi technikami na drewnie.

Otwarcie wystawy odbyło się 1 maja 2011 roku o godzinie 19.00 w Galerii Pod Kominkiem w Komańczy. Uczestniczyli w nim autorzy prac, zaprzyjaźnieni artyści oraz  kilkudziesięciu gości z regionu i całej Polski. Wystawa będzie czynna do końca maja. Serdecznie zapraszamy.

Organizatorzy

06-05-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)