REKLAMA
Praca Auto Serwis
Janas Podłogi
REKLAMA

Wystawa twórców Gminy Komańcza

KOMAŃCZA. „Święci z Bieszczadu”,  to ekspozycja prac Mariana i Stanisława Bergerów ze Smolnika n/Osławą. Ich tematyka nawiązuje do bogatej tradycji materialnej i duchowej regionu, w którym mieszkają. W styczniu 2011 roku wystawa ta prezentowana  była w Galerii „Atelier” przy ul. Szerokiej 16 w Krakowie.

Wernisaż zgromadził bardzo liczne grono miłośników bieszczadzkich klimatów, sztuki, muzyki i poezji, a drewnianym dziełom towarzyszyły recytowane wiersze Jerzego Harasymowicza i wspaniała muzyka z płyt sanockiego zespołu Orkiestra Jednej Góry Matragona.

Organizatorem wystawy był Młodzieżowy Dom Kultury „Dom Harcerza” im. prof. A. Kamińskiego w Krakowie, przy współpracy Staromiejskiego Centrum Kultury Młodzieży. Dzięki uprzejmości Państwa Joanny i Mieczysława Czytajłów, mecenasów wystawy, możemy również w Komańczy, w Galerii Pod Kominkiem zaprezentować ekspozycję, która na krakowskich progach odniosła artystyczny sukces.

Wystawa ,, Święci z Bieszczadu”, stała się także okazją do zaprezentowania pięknych ikon, tworzonych przez panią Annę Halek z Czystogarbu. Dorobek tej artystki  nie jest jeszcze tak okazały jak Mariana i Stanisława Bergerów, jednak sposób traktowania sztuki jest odmienny. Urodzona w 1972 roku w Sanoku Anna Halek, dopiero trzy lata temu odkryła w sobie potrzebę tworzenia. Swoje prace wykonuje tradycyjnymi technikami na drewnie.

Otwarcie wystawy odbyło się 1 maja 2011 roku o godzinie 19.00 w Galerii Pod Kominkiem w Komańczy. Uczestniczyli w nim autorzy prac, zaprzyjaźnieni artyści oraz  kilkudziesięciu gości z regionu i całej Polski. Wystawa będzie czynna do końca maja. Serdecznie zapraszamy.

Organizatorzy

06-05-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)