REKLAMA
REKLAMA

Zarszyn: Wymienił imitację 500 euro na 280 złotych!

ZARSZYN/POWIAT SANOCKI. Trzy miesiące spędzi w areszcie 57-latek, który oszukał 85-letniego mieszkańca Zarszyna. Mężczyzna zaproponował staruszkowi zamianę 500 euro na złotówki. Okazało się, że banknot był jedynie imitacją.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę około godz. 12. w Zarszynie (powiat sanocki). Do 85-letniego mieszkańca tej miejscowości przyszedł nieznany mężczyzna, który zaproponował mu wymianę na złotówki banknotu o nominale 500 euro.  Starszy pan sądząc, że banknot jest prawdziwy, dał oszustowi 280 złotych w zamian za papierową imitację banknotu 500 euro.

W wyniku podjętych czynności policjanci zatrzymali sprawcę. Okazał się nim 57-latek bez stałego miejsca zameldowania. W trakcie przeszukania osoby podejrzanej funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli imitację banknotów euro oraz dolarów amerykańskich o różnych nominałach. Ponadto zatrzymany miał przy sobie skradziony na terenie Zarszyna telefon komórkowy.

Wczoraj Sąd Rejonowy w Sanoku  przychylił się do wniosku Policji oraz Prokuratury i tymczasowo aresztował mężczyznę na trzy miesiące.

57-latkowi za popełnienie przestępstwa z art. 286 kodeksu karnego grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

KPP SANOK

07-10-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:




Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)