REKLAMA
REKLAMA

Zespół Szkół nr 3 w Sanoku (ZST) najlepszy na Podkarpaciu!

SANOK/PRZEMYŚL. W dniu  25.05.2011 r. w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Przemyślu odbył się finał wojewódzki XV Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Wzięło w nim udział 14 trzyosobowych drużyn z całego województwa podkarpackiego, które zostały mistrzami powiatów.

Turniej składał się z następujących konkurencji:
-Przepisy ruchu drogowego,
-Historia motoryzacji,
-Obsługa samochodu,
-Pierwsza pomoc
-Sprawnościowa jazda motorowerem i samochodem.

Organizatorem turnieju był WORD Przemyśl. Współorganizatorami  byli: Polski Związek Motorowy w Rzeszowie, Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie, Word Rzeszów, WORD Krosno, WORD Tarnobrzeg.

Cele turnieju to przede wszystkim popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej znajomości przepisów o ruchu drogowym i wiedzy motoryzacyjnej, propagowanie kulturalnego i bezpiecznego zachowania się jako uczestnika ruchu drogowego, propagowanie i popularyzacja wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, przygotowanie do uczestnictwa w uprawianiu sportów motorowych.

Nasza drużyna zajęła I miejsce (nagroda – puchar Wojewody Podkarpackiego Małgorzaty Chomycz) zdobywając tytuł mistrzów województwa podkarpackiego. Drugie miejsce  ZSTiO z Jarosławia, 3 miejsce Zespół Szkół Agrotechniczno – Ekonomicznych w Weryni.

Nasza drużyna wystąpiła w składzie, który po raz pierwszy rywalizował w tym   turnieju : Grzegorz Łosiak, Krzysztof Raksyk, Krystian Zaniewicz. Opiekunem drużyny, podobnie jak w latach poprzednich, był wicedyrektor ZS nr 3 Bogusław Bałut.

Nasi uczniowie musieli się wykazać znajomością bardzo szczegółowych przepisów ruchu drogowego oraz historii motoryzacji. Bardzo dobrze nasza drużyna wypadła w konkurencji Obsługa motoroweru (1 miejsce) oraz
w konkurencji Pierwsza Pomoc (3 miejsce).

O zwycięstwie w bardzo wyrównanej rywalizacji zadecydowała konkurencja jazdy sprawnościowej motorowerem. Nasi chłopcy zdeklasowali rywali, zajmując trzy pierwsze miejsca wśród 42 uczestników . Dzięki temu w klasyfikacji indywidualnej Krzysztof Raksyk zajął 3 miejsce, Grzegorz Łosiak 4, a Krystian Zaniewicz 8 ( wszyscy zdobyli cenne nagrody).

-Chciałbym podziękować uczniom za zaangażowanie i trud jaki włożyli w przygotowania do turnieju. Szkoła po raz siódmy będzie reprezentować województwo na finale centralnym, gdzie dotychczas najlepszym osiągnięciem było 4 miejsce. Miejmy nadzieję, że w roku jubileuszu 50 lecia szkoły uda się „wskoczyć” wreszcie na podium, choć to tylko rywalizacja pomiędzy najlepszymi w Polsce. XV turniej finałowy odbędzie się w Myślenicach w dniach 10-12 czerwca. Na koniec chciałbym przekazać podziękowania dla  Dyrektor Haliny Połojko oraz nauczycieli z Policealnej  Szkoły Medycznej w Sanoku za pomoc w przygotowaniu uczniów w konkurencji pierwszej pomocy– mówił Bogusław Bałut.

Opis do zdjęcia : Drużyna ZS nr 3 –od lewej  przedstawiciel Komendanta Wojewódzkiego Policji, wicedyrektor B. Ba łut, K. Zaniewicz,  K. Raksyk, G, Łosiak, dyrektor WORD-u w Przemyślu
Źródło :  strona internetowa ZS3 sanok

30-05-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)