REKLAMA
REKLAMA

Ziemia Sanocka dla Szpitala!

SANOK. Już po raz piąty Urząd Miasta w Sanoku, Sanocka Fundacja Ochrony Zdrowia oraz SP ZOZ Sanok organizują coroczną akcję „Ziemia Sanocka dla Szpitala”. Tym razem odbędzie się ona 14 i 15 maja.

Akcja „Ziemia Sanocka dla Szpitala” z roku na rok cieszy się coraz większym powodzeniem. Mieszkańcy wiedzą, że zbierane podczas niej pieniądze zostają w Sanoku i wspierają potrzeby szpitala. W tym roku organizatorzy, pomimo finału WOŚP, który odbył się w Sanoku w styczniu, zdecydowali nie przerywać cyklicznej już akcji i ponownie ją zorganizować.

Tak jak zawsze na terenie całego Sanoka (pod kościołami, na Rynku, przy sklepach) a także we wszystkich gminach powiatu sanockiego wolontariusze będą zbierać pieniądze. Nabór na wolontariuszy spoczął na barkach Powiatowego Centrum Wolontariatu. Prowadzony jest również w szkołach.

Dwudniowej zbiórce pieniędzy na rzecz sanockiego szpitala będą towarzyszyły liczne imprezy sportowe. Odbędzie się trzeci już Turniej Dzielnic o Mistrzostwo Sanoka „Sanok Cup 2011”. Nie zabraknie atrakcji sportowych na sanockim Rynku. To właśnie w centrum miasta Uniwersytet Trzeciego Wieku przeprowadzi Spartakiadę Rodzinną, do uczestnictwa w której zaprasza całe rodziny. Także w ramach akcji Polska Biega zorganizowany zostanie bieg z Rynku na Górę Parkową.

Tutaj nie liczy się wynik, lecz uczestnictwo i dobra zabawa. Również Harcerski Klub Górski wzorem lat ubiegły szykuje wiele atrakcji.

W sobotnie przedpołudnie słuchacze kierunku Ratownik Medyczny z Medycznej Szkoły Policealnej serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców Sanoka na profesjonalny pokaz pierwszej pomocy, który odbędzie się na sanockim Rynku o godz. 10.00.

Wzorem lat ubiegłych sanocki Szpital przygotował ciekawą ofertę podczas „Dnia otwartego”. W sobotę, 15 maja, od godziny 9.00 do 14.00 będzie okazja do skorzystania z bezpłatnych badań i konsultacji:
– konsultacje kardiologiczne
– urologiczne
– badanie USG narządów jamy brzusznej (ocena nerek i układu moczowego)
– konsultacje ortopedyczne
– konsultacje z zakresu chirurgii ogólnej i chirurgii naczyniowej
– konsultacje neurologiczne
– konsultacje laryngologiczne
– konsultacje z zakresu kardiologii inwazyjnej
– ECHO-serca
– konsultacje nefrologiczne
– badanie USG narządów jamy brzusznej z oceną nerek i układu moczowego
– USG-dopplera tętnic szyjnych
– morfologia krwi
– cukier
– cholesterol
– TSH
– RTG czaszki
– RTG kręgosłupa
– RTG zatok
– EKG
– pomiar ciśnienia tętniczego krwi
– badanie poziomu glukozy we krwi
– konsultacje dotyczące pielęgnacji noworodka

W niedzielę już od wczesnych godzin południowych będzie można spróbować szczęścia na loterii. Każdy los wygrywa. W tym miejscu organizatorzy zwracają się do wszystkich, którzy mogą przekazać jakiś drobiazg na loterię fantową o kontakt pod numerami telefonów 13 46 52 823 lub 13 46 56 876.

Również wszyscy wystawcy pragnący w tym dniu zaprezentować i sprzedawać swoje wyroby proszeni są o kontakt pod wyżej wspomnianymi numerami.

Wszyscy, którzy zjawią się na sanockim Rynku będą mieli okazję wysłuchać koncertów wielu zespołów. Będzie coś na ludowo i na rockowo. Oprócz części artystycznej organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji nie tylko dla najmłodszych m.in.: ścianę wspinaczkową, quady – Grupa Bieszczadzka GOPR, dmuchane zjeżdżalnie, itp.

04-05-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:




Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)