REKLAMA
REKLAMA

AKTUALIZACJA: „Niedziela Polonijna” , czyli magia folkloru (VIDEO HD, ZDJĘCIA)

AKTUALIZACJA: „Niedziela Polonijna” , czyli magia folkloru (VIDEO HD, ZDJĘCIA)

GMINA SANOK. 22 lipca odbyła się „Niedziela Polonijna” na Sanockim Skansenie, która zgromadziła miłośników tradycyjnego tańca i śpiewu. Piękna polska  tradycja odżyła w polonijnych dzieciach mieszkających na Ukrainie oraz zza Oceanem.

Gmina Sanok gościła 4 Polonijne Zespoły Dziecięce w ramach 8. Polonijnego Festiwalu Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych, organizowanego przez Rzeszowski Oddział Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” w dniach 19-26 lipca w Iwoniczu-Zdrój.

Występy zespołów polonijnych dzieci i młodzieży zachwyciły zgromadzoną publiczność swoim wyjątkowym tańcem, kolorowymi strojami, zapałem i zaangażowaniem w reprezentowaniu swojej polskości.  Zaprezentowane zostały tradycyjne tańce, takie jak: polonez, kujawiak, polka. Wystąpiły fantastyczne i utalentowane zespoły:
SOKOLIKI – z Ukrainy
POLONIA – z USA
TATRY – z Kanady
KUJAWIAK – z Kanady

Wśród gości znaleźli się także zasłużeni przedstawiciele Polonii – Pani Anna Sokolowski z Chicago,  wiceprezes Rzymsko-Katolickiego Zjednoczenia Polskiego w Ameryce –  najstarszej polskiej organizacji w Stanach Zjednoczonych oraz Pan Tadeusz Adam Pilat – prezydent Europejskiej Unii Wspólnot Polonijnych w Szwecji.

„Niedziela Polonijna” to wspaniała impreza pielęgnująca i promująca naszą tradycję. Kolejne spotkanie Polonii w Gminie Sanok już za dwa lata.

 

Więcej  na stronie: www.skansen.sanok.pl

27-07-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)