REKLAMA
REKLAMA

„Zimowa Przygoda” – niespodzianka dla dzieci z okazji ferii od Stowarzyszenia SANITAS (zdjęcia)

SANOK/SROGÓW DOLNY. W sobotę (04.02.) z okazji Światowego Dnia Walki z Rakiem odbyła się kolejna wyprawa dla dzieci z cyklu Magiczny Cylinder zorganizowana przez Stowarzyszenie na Rzecz Walki z Chorobami Nowotworowymi SANITAS.

Tym razem była to „Zimowa Przygoda”, która miała miejsce w „Folwarku u Goców” w Srogowie Dolnym. Współorganizatorem wydarzenia był bank BGŻ.

Przygoda rozpoczęła się kuligiem po okolicznych polnych drogach. Po nim gospodarze zabrali zimowych turystów do stajni, gdzie barwnie opowiedzieli o wielu ciekawostkach na temat koni i innych zwierząt. Dzieci mogły również spróbować jazdy konnej na przygotowanych do tego konikach. W tak zimny dzień nie zabrakło również rozgrzewających posiłków dla wycieczkowiczów.

Po napełnieniu brzuszków został zorganizowany konkurs z nagrodami od Urzędu Miasta Sanoka, mający na celu sprawdzenie, czy uczestnicy uważnie słuchali opowieści na temat zwierząt. Jak się okazało, dzieci były tak zainteresowane tym tematem, ze trudno było wyłonić zwycięzców.

Te kilka godzin wspólnej zabawy sprawiło dzieciom wiele radości, co było widać po ich radosnych buziach. – mówi Aneta Dyląg ze Stowarzyszenia SANITAS

Nawiązali nowe przyjaźnie, a także ciekawie i aktywnie spędzili zimowe sobotnie popołudnie. Mamy nadzieję, że wiedza na temat zwierząt, którą otrzymali podczas tej krótkiej lekcji zaowocuje w przyszłości jeszcze większą ciekawością otaczającego ich świata przyrody. Dla nas najważniejsze jest, ze mogliśmy dzieciakom dać chwilę radości, a ich uśmiech jest dla nas największą motywacją do dalszego organizowania tego typu wycieczek – dodaje Aneta Dyląg.


06-02-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)