REKLAMA
REKLAMA

10 kolizji drogowych w powiecie sanockim

POWIAT SANOCKI / PODKARPACIE. Od ubiegłej soboty na drogach powiatu sanockiego doszło do 10 kolizji. Na taką ilość zdarzeń z pewnością wypływ ma zmiana warunków panujących na drodze, opady śniegu i obniżenie temperatury.

Według policyjnych statystyk od początku grudnia br. doszło do 10 kolizji drogowych. 3 miały miejsce w Sanoku, pozostałe na terenie gmin Sanok i Zagórz.

W sobotę w Bykowcach kierujący fiatem prawdopodobnie zasnął i wjechał do przydrożnego rowu.

W niedzielę doszło do dwóch kolizji. Pierwsza miała miejsce w Sanoku na ul. Lipińskiego, a druga w Zagórzu na ul. Batorego. W obydwu przypadkach przyczyną była utrata panowania nad pojazdem. W pierwszej sytuacji kierująca volkswagenem wjechała w ogrodzenie posesji, w drugim kierująca fiatem uderzyła w inny samochód.

W poniedziałek miało miejsce aż 4 kolizje. Dwie w Pisarowcach oraz w Sanoku i Zahutyniu. We wszystkich przypadkach powodem było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze oraz niezachowanie bezpiecznej odległości zakończone najechaniem na tył pojazdu poprzedzającego.

We wtorek sanoccy policjanci prowadzili czynności w związku z trzema kolizjami drogowymi. W Zagórzu kierujący oplem wykonywał manewr cofania i uderzył w prawidłowo zaparkowaną toyotę. W Sanoku przy ul. Królowej Bony kierujący fordem włączając się do ruchu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu BMW i doprowadził do zderzenia. Natomiast w Mrzygłodzie kierująca samochodem marki Peugeot straciła panowanie nad pojazdem i zjechała na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia z jadącym fiatem.

Najczęstszym powodem kolizji było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze oraz niezachowanie bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami. Na szczęście w wyniku kolizji drogowych nikt nie doznał poważniejszych obrażeń.

Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności przy kierowaniu pojazdami. Szczególnie ważne jest dostosowanie prędkości do warunków panujących na jezdni oraz zachowanie bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego. Przypominamy, że droga hamowania na mokrej lub oblodzonej nawierzchni znacznie się wydłuża. Dostosujmy zatem prędkość do warunków panujących na drodze. Pamiętajmy, że w dużej mierze bezpieczeństwo zależy od nas samych.

źródło: KPP Sanok

06-12-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)