REKLAMA
REKLAMA

100 tysięcy złotych nagrody za pomoc w odnalezieniu zabójcy mieszkańca Krosna

KROSNO. Policja poszukuje młodego mężczyzny, który napadł na dom właściciela kantoru wymiany walut w Krośnie. Przestępca sterroryzował jego żonę, potem zaatakował i śmiertelnie ranił 77-letniego mężczyznę.

Zrabował biżuterię i nieznaną sumę pieniędzy. Dla osoby, która pomoże w ujęciu sprawcy przewidziana jest nagroda w wysokości 100 tysięcy złotych.

Do napadu doszło 31 lipca 2009 r. Około 13 do jednego z domów przy ul. Lenarta w Krośnie zapukał nieznany mężczyzna. Kiedy właścicielka otworzyła drzwi, napastnik wtargnął do środka, sterroryzował kobietę przedmiotem przypominającym pistolet i zażądał wydania pieniędzy oraz biżuterii. Później bandyta skrępował swoja ofiarę i przez kilkadziesiąt minut czekał na powrót jej 77-letniego męża, który prowadził kantor wymiany walut na placu targowym w Krośnie.

Kiedy tylko gospodarz przekroczył próg domu, przestępca zaatakował go i ranił ostrym przedmiotem w szyję. Sprawca ukradł mężczyźnie pas z nieznaną sumą pieniędzy oraz biżuterię wydaną wcześniej przez jego żonę i uciekł w kierunku ul. Bursaki.

Po ucieczce bandyty kobieta uwolniła się i wezwała pomoc. Obrażenia, których doznał jej mąż, okazały się tak rozległe, że nie udało się uratować jego życia.

Do tej pory nie odnaleziono również pistoletu P-83 wraz z amunicją, które legalnie posiadał zmarły.

Na podstawie relacji świadków policjanci odtworzyli wygląd zabójcy. Ustalili również, że przestępca przebywał w rejonie ul. Lenarta dzień przed napadem.

Oto rysopis poszukiwanego bandyty: wiek około 28-35 lat, 165-170 cm wzrostu, szczupła sylwetka, ciemne, czesane do góry włosy, ubrany w ciemną koszulę z krótkim rękawem i ciemne spodnie. Mówił po polsku.


Powyżej publikujemy dwie wersje jego portretu pamięciowego, sporządzonego przez policyjnego eksperta.

Informujemy również, że dla osoby , która przekaże istotne, użyteczne w sprawie informacje o przestępcy jest przewidziana nagroda w wysokości 100 tysięcy złotych.

Wszystkich, którzy mogą pomóc w identyfikacji widocznego na zdjęciach mężczyzny, prosimy o kontakt z Komendą Miejską Policji w Krośnie przy ul. Lwowskiej 28, tel. (13) 43 29 310 lub numer alarmowy 997, e-mail krosno@podkarpacka.policja.gov.pl lub z najbliższą jednostką Policji.

Osobom przekazującym informacje w tej sprawie zapewniamy pełną anonimowość.

KMP

02-11-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)