REKLAMA
REKLAMA

100 tysięcy złotych nagrody za pomoc w odnalezieniu zabójcy mieszkańca Krosna

KROSNO. Policja poszukuje młodego mężczyzny, który napadł na dom właściciela kantoru wymiany walut w Krośnie. Przestępca sterroryzował jego żonę, potem zaatakował i śmiertelnie ranił 77-letniego mężczyznę.

Zrabował biżuterię i nieznaną sumę pieniędzy. Dla osoby, która pomoże w ujęciu sprawcy przewidziana jest nagroda w wysokości 100 tysięcy złotych.

Do napadu doszło 31 lipca 2009 r. Około 13 do jednego z domów przy ul. Lenarta w Krośnie zapukał nieznany mężczyzna. Kiedy właścicielka otworzyła drzwi, napastnik wtargnął do środka, sterroryzował kobietę przedmiotem przypominającym pistolet i zażądał wydania pieniędzy oraz biżuterii. Później bandyta skrępował swoja ofiarę i przez kilkadziesiąt minut czekał na powrót jej 77-letniego męża, który prowadził kantor wymiany walut na placu targowym w Krośnie.

Kiedy tylko gospodarz przekroczył próg domu, przestępca zaatakował go i ranił ostrym przedmiotem w szyję. Sprawca ukradł mężczyźnie pas z nieznaną sumą pieniędzy oraz biżuterię wydaną wcześniej przez jego żonę i uciekł w kierunku ul. Bursaki.

Po ucieczce bandyty kobieta uwolniła się i wezwała pomoc. Obrażenia, których doznał jej mąż, okazały się tak rozległe, że nie udało się uratować jego życia.

Do tej pory nie odnaleziono również pistoletu P-83 wraz z amunicją, które legalnie posiadał zmarły.

Na podstawie relacji świadków policjanci odtworzyli wygląd zabójcy. Ustalili również, że przestępca przebywał w rejonie ul. Lenarta dzień przed napadem.

Oto rysopis poszukiwanego bandyty: wiek około 28-35 lat, 165-170 cm wzrostu, szczupła sylwetka, ciemne, czesane do góry włosy, ubrany w ciemną koszulę z krótkim rękawem i ciemne spodnie. Mówił po polsku.


Powyżej publikujemy dwie wersje jego portretu pamięciowego, sporządzonego przez policyjnego eksperta.

Informujemy również, że dla osoby , która przekaże istotne, użyteczne w sprawie informacje o przestępcy jest przewidziana nagroda w wysokości 100 tysięcy złotych.

Wszystkich, którzy mogą pomóc w identyfikacji widocznego na zdjęciach mężczyzny, prosimy o kontakt z Komendą Miejską Policji w Krośnie przy ul. Lwowskiej 28, tel. (13) 43 29 310 lub numer alarmowy 997, e-mail krosno@podkarpacka.policja.gov.pl lub z najbliższą jednostką Policji.

Osobom przekazującym informacje w tej sprawie zapewniamy pełną anonimowość.

KMP

02-11-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)