REKLAMA
REKLAMA

50 tys. złotych łupem złodziei

SANOK / PODKARAPCIE. Wczoraj na terenie Sanoka doszło do włamania do budynku mieszkalnego. Łupem złodziei padło mienie o wartości około 50 tys. złotych. Policja przypomina, jak zabezpieczyć swój dom przed włamaniem.

Wczoraj, około godz. 22, sanocka policja otrzymała zgłoszenie o włamaniu do jednego z budynków mieszkalnych w Sanoku. Włamywacze wykorzystali moment, gdy domownicy byli na kilkugodzinnych zakupach poza miastem. Wartość ukradzionego mienia oszacowano na około 50 tys. złotych.

Zbliżające się święta Bożego Narodzenia wielu z nas spędzi poza domem. Policja radzi i przypomina, jak zabezpieczyć mieszkanie/dom przed włamaniem. Pamiętajmy, że pozostawiony dobytek stanowi łakomy kąsek dla złodziei. Dlatego też należy przede wszystkim:

– Wyposażyć swoje mieszkanie w odpowiednie zamki i zawsze ich używać.

– Dokładnie zamykać drzwi i okna, również te zamontowane w dachu i piwnicy. Nawet niewielkie okna mogą być wykorzystane przez przestępców.

– Poprosić o pomoc i zainteresowanie sąsiadów. Wzajemne doglądanie mieszkań, zainteresowanie obcymi kręcącymi się w pobliżu mieszkań i natychmiastowe powiadomienie Policji, to najlepsze zabezpieczenie przed przykrymi niespodziankami. Gdy opuszczasz dom/mieszkanie na dłużej poproś sąsiadów lub kogoś z rodziny, aby otwierali na krótko okna, opróżniali skrzynkę z korespondencji, wieczorem włączali na jakiś czas światło w którymś z pomieszczeń. Nie pozwól, żeby ewentualny złodziej zauważył, że nikt nie zajmuje się domem. Gdy wyjeżdżasz na kilka godzin warto zostawić włączone światło, radio itp.

– Nie przechwalaj się bogactwem. Nigdy nie wiesz, do kogo trafią te informacje i kto pokusi się na twoje dobra. Wyczul swoje dzieci, aby nie opowiadały obcym i kolegom z podwórka co macie w domu. Przestrzeż też swoją pociechę, przed opowiadaniem o tym, w jakich godzinach pracują rodzice i kiedy jest w domu samo.

– Zapisz sobie marki i typy oraz numery fabryczne cennych urządzeń które posiadasz (telewizor, DVD, aparat fotograficzny, itp.) Te, które nie posiadają numerów, oznacz w jakiś charakterystyczny sposób aby w przypadku kradzieży lub zagubienia można je było rozpoznać i udowodnić, że są twoją własnością. Przed dłuższą nieobecnością dobrym pomysłem jest przekazanie cennych rzeczy na przechowanie zaprzyjaźnionej osobie lub zdeponowanie w depozycie bankowym.

– Nie ufaj osobom obcym, które przychodzą do twojego domu. Nie wpuszczaj nieznanych ci osób do mieszkania bez uzasadnionego powodu. Nie wiesz przecież czy taka osoba ma czyste zamiary. W miarę możliwości sprawdź też jej/ jego tożsamość.

Pamiętajmy o stosowaniu zabezpieczeń nie tylko w okresie świątecznym. Ważny też jest czas przedświątecznych przygotowań. Nasza niefrasobliwość może nas drogo kosztować.

źródło: KPP Sanok

17-12-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)