REKLAMA
ZS2 Zamek Lesko
PBS ZSL
REKLAMA

Święto lwowskich strażaków (VIDEO)

Święto lwowskich strażaków (VIDEO)

LWÓW / ZAGÓRZ : 2 czerwca na Lwowskim Państwowym Uniwersytecie Bezpieczeństwa Życia (LPUBŻ) odbyła się promocja tegorocznych absolwentów. Podniosła uroczystość zgromadziła szacowne grono przyjaciół i partnerów Uniwersytetu wśród, których od 8 maja br. jest także Gmina Zagórz.

 

Uroczystą galę ze strony ukraińskiej zaszczycił swą obecnością m.in. Wasyl Kwaszuk – wiceminister Ministerstwa Sytuacji Nadzwyczajnych Ukrainy oraz Petro Kołodij – pierwszy zastępca przewodniczącego lwowskiej rady wojewódzkiej.

Gratulacje i serdeczności pod adresem rektora LPUBŻ gen. Mychajły Koziara kierowali przedstawiciele polskich instytucji partnerskich w osobach: st. bryg. Marka Chmiela – komendanta Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie oraz bryg. Sławomira Wojty – zastępcy komendanta Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie.

Burmistrza Miasta i Gminy Zagórz Ernesta Nowaka, który ze względu na zaplanowane wcześniej obowiązki służbowe nie mógł osobiście uczestniczyć we lwowskich uroczystościach reprezentował Jerzy Zuba – główny specjalista ds. małych projektów i promocji Gminy Zagórz, autor i koordynator projektu POLSKO – UKRAIŃSKA Akademia Bezpieczeństwa i Współpracy „Bieszczady 2012”, którego zwieńczeniem w dniu 8 maja br. stały się międzynarodowe ćwiczenia ratownicze w Kalnicy oraz podpisanie umowy o współpracy transgranicznej pomiędzy Gminą Zagórz a Lwowskim Państwowym Uniwersytetem Bezpieczeństwa Życia. ( ZOBACZ RELACJE VIDEO)

– Nasza gmina znalazła się w prestiżowym gronie instytucji, które na poziomie lokalnym pracują na rzecz kontynuacji procesu integracji europejskiej i podnoszenia bezpieczeństwa ludności w rejonie wschodniej granicy Unii Europejskiej, która w naszym narodowym interesie nie może stać się nową „żelazną kurtyną”. Mam nadzieję, że otwartość na tę problematykę Pana Burmistrza Nowaka i nowe kontakty, które udało się nawiązać we Lwowie już niebawem zaowocują kolejnymi pożytecznymi dla Polaków i Ukraińców projektami – stwierdza Jerzy Zuba

08-06-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)