REKLAMA

60 szachistów walczyło o Puchar Burmistrza Sanoka

SANOK. Szachowy Turniej o Puchar Burmistrza Sanoka na stałe wpisał się do listy imprez promujących miasto. W tym roku rozgrywki tradycyjnie odbyły się w Szkole Podstawowej nr 1 w Sanoku, a uczestniczyło w nich 60 zawodników nie tylko z Sanoka, ale też z Krosna, Przemyśla, Leska, Brzozowa i Ustrzyk Dolnych.

Rozgrywki odbywały się w dwóch grupach: juniorów ze szkół podstawowych oraz seniorów. Rywalizacja w czasie dziewięciu rund była bardzo zacięta, a jej wyniki okazały się zaskakujące, sprawdziło się więc stare szachowe powiedzenie „kategoria nie wygrywa, ważna jest dyspozycja dnia”.

Świetną formą wśród seniorów wykazał się gimnazjalista Dominik Chmielowski, wygrywając partie z przeciwnikami o dużo wyższym rankingu. I chociaż w ogólnej klasyfikacji zajął 4 miejsce, wróżymy mu wielką karierę. Utalentowany ośmioletni Maciej Czopor wygrał w kategorii juniorów, remisując zaledwie jedną partię.

Organizatorami turnieju oraz sponsorami nagród byli: Burmistrz miasta Sanoka, Klub Sportowy „Komunalni Sanok”, Akademia Szachów przy SP 1 w Sanoku oraz Stowarzyszenie Sympatyków i Przyjaciół SP 1 w Sanoku.

Zawody sędziował pan Marek Kielar.

Wyniki turnieju dostępne są w poniższych tabelach.

Juniorzy – szkoły podstawowe

Kategoria Open

27-08-2012
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.