REKLAMA
REKLAMA

Będzie cieplej i oszczędniej w placówkach oświatowych w powiecie

Powiat Sanocki podpisał umowę z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na termomodernizację swoich placówek oświatowych. Łączna wartość projektu to ponad 3.5 mln zł z czego milion to dofinansowanie z NFOŚiGW.

W ramach projektu wykonamy termomodernizację zespołów szkół numer 2 i 5, Bursy Szkolnej, oraz trzech budynków Regionalnego Centrum Rozwoju Edukacji. Będziemy docieplać ściany, a tam gdzie istnieje taka potrzeba, wymienimy stolarkę okienną i drzwiową – wylicza Sebastian Niżnik starosta sanocki.

Dzięki termomodernizacji w budynkach będzie można zaoszczędzić nawet do 30% kwoty wydawanej na ogrzewanie. W bursie szkolnej przy ul. Szopena wymieniono już wcześniej stolarkę drzwiową i okienną W Regionalnym Centrum Rozwoju Edukacji część prac wykonano we własnym zakresie. Wymieniono w dwóch budynkach poszycia dachowe.

Czwarty z budynków RCRE częściowo zostanie zmodernizowany w ramach projektu „Transfer nowoczesnych technologii”. Zostanie tam wymieniona stolarka, co pozwoli na częściowe oszczędności.

Bursa szkolna w Sanoku tak wygląda przed termomodernizacją

Bursa szkolna w Sanoku tak wygląda przed termomodernizacją

01-08-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)