Besko najlepsze w piłkarskich zmaganiach Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych! (ZDJĘCIA)

POWIAT SANOCKI. Corocznie Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Sanoku wspólnie z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej  w Sanoku jest w trakcie ferii zimowych organizatorem rozgrywek sportowych dla dzieci i młodzieży szkolnej skupionej w Młodzieżowych Drużynach Pożarniczych działających przy Ochotniczych Strażach Pożarnych.

W tym roku miejscem spotkania dla 10 reprezentacji MDP była sala sportowa przy Szkole Podstawowej w Niebieszczanach, na której rozegrany został  „Powiatowy Turniej w Piłce Halowej Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.”

W turnieju wzięło udział 10 zespołów chłopców ze szkół podstawowych. Uczestnicy rozegrali łącznie 20 spotkań w II grupach rozgrywkowych, z których wyłoniono po dwa najlepsze zespoły półfinałowe.

Do rozgrywki finałowej awansowały zespoły MDP z Beska i Rzepedzi. W finale lepszą drużyną okazała się reprezentacja z Beska, która w stosunku  4:1 pokonała rówieśników z Rzepedzi.

Pojedynek dający ostatnie wolne miejsce na podium pomiędzy zespołami z Niebieszczan i Tyrawy Wołoskiej zakończył się wynikiem 3:0 dla młodzieżowców z Niebieszczan.

Na zakończenie turnieju 3 najlepsze drużyny zostały  nagrodzone pucharami, dyplomami i nagrodami rzeczowymi. Zaangażowanie na boisku pozostałych drużyn zostało nagrodzone pamiątkowymi dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi.

Po zakończonych zawodach wyłoniony został najlepszy zawodnik turnieju, którym został Dominik Zajączkowski z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Besko.