REKLAMA
REKLAMA

Bezpieczeństwo w szkole

SANOK / PODKARPACIE. „Bezpieczeństwo w szkole” było głównym tematem szkolenia dla dyrektorów szkół i placówek oświatowych , które odbyło się w Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Sanoku

. W spotkaniu wzięli udział policjanci z Zespołu ds. nieletnich, którzy omówili zagadnienia związane z aspektami prawnymi.


W miniony poniedziałek w Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Sanoku odbyło się szkolenie dla dyrektorów szkół i placówek oświatowych na temat „Bezpieczeństwo w szkole”. Zorganizowane zostało w ramach realizacji jednego z podstawowych kierunków polityki oświatowej państwa ustalonych przez MEN na bieżący rok szkolny, dotyczącego wzmacniania poczucia bezpieczeństwa w szkołach. Głównym celem spotkania było przypomnienie pracownikom instytucji państwowych i samorządowych o obowiązkach wynikających z przepisów prawa. Była to także okazja do wzajemnej wymiany informacji oraz omówienia zasad współpracy na linii szkoła-Policja.

Szkolenie obejmowało następujący zakres tematyczny: „Formalno – prawne obowiązki dyrektora szkoły w celu zapewnienia bezpieczeństwa w szkole”. „Trudny uczeń w szkole i środowisku lokalnym. Jak przeciwdziałać”. „Aspekty prawne bezpieczeństwa w szkole”.


Jako prelegenci wystąpili:
Stanisław Wróbel – starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, Dorota Kosiba – Juda – psycholog terapeuta sanockiej Poradni Psychologiczno Pedagogicznej i mł. asp. Monika Hędrzak i mł. asp. Łukasz Sowiński – przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Sanoku.

W szkoleniu uczestniczyło pięćdziesięciu dyrektorów szkół i placówek oświatowych z powiatu sanockiego, brzozowskiego i leskiego.

A wszystko po to, aby zwiększyć bezpieczeństwo oraz wzmocnić współpracę międzyinstytucjonalną na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży.

KPP Sanok

13-11-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)