REKLAMA
REKLAMA

Bezpieczne podczas EURO 2012

Minister spraw wewnętrznych Jacek Cichocki podziękował komendantom Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej i Biura Ochrony Rządu za służbę podczas EURO 2012. Minister stwierdził, że „służby zdały egzamin”. W spotkaniu wziął udział inspektor Zdzisław Stopczyk, Podkarpacki Komendant Wojewódzki Policji.

Turniej EURO 2012 przebiegał w Polsce bezpiecznie i spokojnie. To przede wszystkim zasługa świetnego przygotowania służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Polska Policja przygotowywała się do tej imprezy od pięciu lat. Te lata to okres ćwiczeń i szkoleń funkcjonariuszy, ale także inwestycji i zakupu nowego sprzętu.

Minister Jacek Cichocki podkreślał, że w czasie EURO 2012 na terenie naszego kraju było bezpiecznie. Dla przykładu, w porównaniu do analogicznego okresu z roku ubiegłego, liczba kradzieży spadła z 3597 do 2946, a kradzieży z włamaniem z 1288 do 852. Rozbojów odnotowano o 22 proc. mniej, a uszkodzeń ciała o około 27 proc. Statystyki policyjne wykazały także wzrost bezpieczeństwa na drogach – wydarzyło się o 870 mniej wypadków, w których śmierć poniosło o 125 mniej osób, a rannych zostało 1020 osób mniej niż w takim samym okresie w 2011 roku.

Turniej finałowy Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej był największym przedsięwzięciem w historii wolnej Polski, w które zaangażowane były nasze służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo i porządek publiczny. Pięcioletni okres przygotowań podporządkowany został podstawowemu celowi, jakim było zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa uczestnikom turnieju: kibicom, drużynom i wszystkim osobom odwiedzającym Polskę. Cel ten udało się osiągnąć – zarówno goście, jak i mieszkańcy, mogli czuć się w Polsce bezpiecznie.

Policjanci dołożyli wszelkich starań, aby jak najlepiej przygotować się do turnieju EURO 2012. Przeprowadzone inwestycje, zakupy, szkolenia, czy wdrażane procedury i zdobyte doświadczenie będą procentować również po zakończeniu turnieju podczas zabezpieczania innych imprez o charakterze masowym.

Uczestniczący w spotkaniu Podkarpacki Komendant Wojewódzki Policji insp. Zdzisław Stopczyk otrzymał z rąk Ministra Spraw Wewnętrznych Jacka Cichockiego podziękowania za udział podkarpackich policjantów w operacji „Hat Trick 2012”.

KWP

06-07-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)