REKLAMA

Boso i nielegalnie przez granicę

HUWNIKI. Funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Huwnikach zatrzymali  mężczyznę – prawdopodobnie obywatela Ukrainy, który dokonał nielegalnego przekroczenia granicy państwowej. Mężczyzna szedł przez las bez butów, bez żadnej ciepłej odzieży pomimo, że padał deszcz

i były stosunkowo niskie jak na tą porę roku temperatury. Cudzoziemiec nie miał przy sobie dokumentów tożsamości, pieniędzy czy jedzenia.

Podczas składanych wyjaśnień zatrzymany powiedział, że ma 36 lat, jest obywatelem Ukrainy i niedawno stracił pracę w Moskwie. Cudzoziemiec wyjaśnił, że w niedzielę był na dyskotece w Samborze gdzie poznał innego Ukraińca, który zasugerował żeby poszukał pracy w Polsce a on go podwiezie do linii granicy. Prosto, z zakrapianej alkoholem dyskoteki, przyjechali na granicę. Zanim Ukrainiec został zatrzymany przez polskich strażników granicznych przez kilka godzin chodził boso po lesie.

Ponieważ zatrzymany cudzoziemiec nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów, obecnie trwają czynności zmierzające do potwierdzenia jego danych personalnych.

Decyzją Sądu Rejonowego w Przemyślu cudzoziemiec został na czas trwania czynność wyjaśniających umieszczony w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców i Areszcie w Celu Wydalenia w Przemyślu.

BOSG

17-08-2012
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.