REKLAMA
REKLAMA

Certyfikat dla sanockiego Centrum Informacji Turystycznej

SANOK / PODKAPRACIE. Krajowa Komisja Certyfikacyjna przy Polskiej Organizacji Turystycznej po raz kolejny przyznała sanockiemu Centrum Informacji Turystycznej – Certyfikat Polskiego Systemu Informacji Turystycznej. Placówka otrzymała aż 3 gwiazdki na czterostopniowej skali.

Sanockie Centrum Informacji Turystycznej, podobnie jak inne, jest poddawane co roku ocenie, czyli tzw. kategoryzacji. Komisja Certyfikacyjna sprawdza, czy spełnia ono wymogi określone przez Polską Organizację Turystyczną dla nadania mu odpowiedniej kategorii. Aby przejść pomyślnie proces certyfikacji trzeba sprostać określonym kryteriom. Komisja oceniała, m.in. lokalizację CIT-u, jego dostępność, wyposażenie, standard świadczonych usług i obsługi ruchu turystycznego, także obcojęzycznego.

W tym roku Krajowa Komisja Certyfikacyjna po raz pierwszy wprowadziła nowy system sprawdzania i oceniania ankiet odsyłanych przez CIT-y. Dane z ankiety były sprawdzane przez pracowników komisji, którzy pojawiali się w siedzibie informacji turystycznej incognito i krok po kroku weryfikowali dane. Nasze Centrum Informacji Turystycznej otrzymało kolejny raz 3 gwiazdki jako jedno z nielicznych w województwie, co jest wielkim sukcesem i bodźcem do ciężkiej pracy na przyszłość w zakresie udzielania informacji turystycznej – podkreślił Wojciech Pajestka z UM Sanoka odpowiedzialny za promocję i kulturę.

Zyskany w tym roku certyfikat będzie obowiązującym do końca września 2014 r.

Sanockie CIT od lat jest posiadaczem wysokiej trzygwiazdkowej kategorii, co świadczy o odpowiednim standardzie świadczonych usług, dobrej jakości zaplecza, a także obsługi.
Sanockie CIT zostało powołane do życia przez obecne władze miasta. Od 2006 roku jest jednym z wydziałów Urzędu Miasta w Sanoku. Zlokalizowane jest na parterze kamienicy przy Rynku.

Agnieszka Frączek
Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Sanoku

17-12-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)