REKLAMA
REKLAMA

„Choroba nie jest końcem”. Warszaty psychoonkologiczne w Sanoku

SANOK. W Sanoku w dniach 17-25 lipca 2012r. odbywały  się po raz pierwszy Warsztaty Psychoonkologiczne wg Programu Simontona, zorganizowane przez Stowarzyszenie na Rzecz Walki z Chorobami Nowotworowymi SANITAS oraz dzięki środkom otrzymanym z Urzędu Miasta Sanoka.

Na warsztaty zapisało się 11 osób, które obecnie zmagają się z chorobą nowotworową, która niejednokrotnie rzuca cień stygmatyzacji „…,już nic dobrego mnie nie spotka”.

Spotkania miały na celu wskazania Uczestniczkom ich indywidualnej drogi ku zdrowieniu poprzez wydobycie ich zasobów, pracę nad zdrowymi przekonaniami, które w sposób bardzo istotny wpływają na budowanie nadziei, wiary, wzmacnianie pozytywnych emocji oraz radzenie sobie z poczuciem winy, lękiem, złością jak i właściwą komunikacją z najbliższymi.

W trakcie spotkań bazowano na pozytywnych aspektach otaczającej codzienności, zabawie, mile spędzonym chwilom, które w sposób naturalny pozwalają wyznaczać nowe życiowe cele, które wielokrotnie są istotną motywacją do walki z chorobą. Oprócz samopomocy emocjonalnej, Uczestniczki skorzystały również z technik: świadomego oddechu, relaksacji oraz wizualizacji, co m.in. przyczyniło się do zintegrowania grupy – komentuje psycholog Kinga Midzio.

„Dzień wczorajszy jest historią, Dzień jutrzejszy – tajemnicą, Dzisiejszy jest – darem” – dodaje.

„Z pewnością będę utrzymywać kontakt z pozostałymi uczestnikami warsztatów. Dzięki nim otworzyłam się na ludzi a choroba nowotworowa jaką przeszłam nie jest już dla mnie tabu”– mówi uczestniczka warsztatów.

Dla nas, wzmocnienie nadziei, radość uczestników jest potwierdzeniem, iż  tego typu warsztaty są koniecznością, aby uświadomić osobom chorym, że choroba nie jest końcem, a jedynie początkiem nowego, niejednokrotnie wartościowszego życia – dodaje założycielka Sanitas Anna Nowakowska.

Chętni na kolejny cykl warsztatów  mogą się zapisywać telefonicznie pod numerem tel.
663 570 522 lub 888 654 925.  Po zebraniu grupy 6-10 osób rozpoczniemy kolejny cykl bezpłatnych Warsztatów.

 

AR

27-07-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)