Cosmos Nowotaniec pozostanie w IV lidze!

NOWOTANIEC. Po 29 kolejce IV ligi grupy Podkarpackiej wiemy kto awansował do III ligi, a kto w najbliższym sezonie spada do klas okręgowych. Jedno jest pewne. Utrzymanie na kolejkę przed zakończeniem sezonu  wywalczył Cosmos Nowotaniec!

Skazywany na początku sezonu na same porażki pokonał w Nowej Dębie miejscową Stal 2-1. Z dorobkiem 36 punktów może być pewny pozostania w gronie IV-ligowców! Na boiskach IV-ligowych w następnym sezonie nie zobaczymy już takich drużyn jak: Żurawianka Żurawica, Igloopol Dębica, Sokół Nisko, Wisłoka Dębica oraz Czuwaj Przemyśl.

Walka o mistrzostwo również toczyła się do samego końca, a zwycięsko z tej walki wyszli piłkarze Czarnych Jasło pokonując w Dębicy Igloopol 2-0. Drugie miejsce premiowane awansem do III ligi przypadło dla Orła Przeworsk, który przed własną publicznością zremisował z „piwoszami” z Leżajska (2-2).

Mecz nie mógł dla Cosmosu lepiej się rozpocząć. W 9 minucie spotkania lewą flanką pomknął Badowicz, wrzucając piłkę w pole karne do której dopadł Szymon Pluskwik, strzelając głową pierwszą bramkę. Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy Pluskwik podaje do Małyka, który wychodzi sam na sam z bramkarzem i zdobywa swoją 10 bramkę w barwach Cosmosu.

Cel postawiony przez zarząd Cosmosu na obecny sezon został zrealizowany, na pewno duża w tym zasługa trenera Szymona Gołdy oraz zarządu, który postanowił wzmocnić klub o kilku wartościowych zawodników przed rundą wiosenną w walce o utrzymanie.

W ramach tego już w najbliższą niedziele zapraszamy na ostatni mecz w tym sezonie gdzie w Nowotańcu, Cosmos zagra z Wisłoką Dębica.

Podziękujmy naszym za grę swoją obecnością na stadionie! Początek meczu o godz 11.

Bramki:

9′ (0-1) – Szymon Pluskwik

43′ (0-2) – Andrij Małyk

75′ (1-2) – Kacper Horodeński